Trzej muszkieterowie Polonii Bytom w jakże świetnym sezonie Pucharu Intertoto 1963/64. Od lewej stoją: Gerard Lukoszczyk, Ryszard Grzegorczyk i Norbert Pogrzeba. Fot. Archiwum Polonii Bytom
W drugiej edycji Pucharu Intertoto 1962/63 zabrakło polskich drużyn, za to po raz pierwszy wystartowały ekipy z Francji, Hiszpanii, Węgier i Jugosławii. Zwycięzcą rozgrywek niespodziewanie została drużyna Interu Bratysława!
Po owym sukcesie organizatorzy zadecydowali, że w kolejnej edycji Pucharu Rappana, czyli Międzynarodowego Pucharu Piłkarskiego, wystartuje aż 48 klubów, w tym aż cztery polskie! – „Podstawowym celem imprezy jest rozszerzenie kontaktów na bazie międzynarodowej. Moją myślą przewodnią było stworzenie około 50 graczom z każdego kraju możliwości zdobycia doświadczeń w grach z obcymi drużynami, aby w ten sposób spowodować wzrost ogólnego poziomu. Jak dotąd bowiem tylko niektóre wielkie kluby i niektórzy czołowi piłkarze posiadali takie możliwości” – mówił Szwajcar Karl Rappan.
Polskę reprezentowały kluby, które w sezonie ligowym 1962/63 zajęły miejsca od drugiego do piątego, czyli: Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Polonia Bytom i Odra Opole. Nasze kluby zostały przydzielone do grup „C” wspólnie z drużynami Czechosłowacji, Jugosławii i NRD. Jedyna zmiana jaka zaszła, to zamiast Austriaków dołączyły do nas o wiele groźniejsze kluby z Jugosławii. Grupa wydawała się być bardzo silna, gdyż Czechosłowacja była wicemistrzem świata, a Jugosławia zajęła czwarte miejsce na mundialu rozgrywanym w Chile w 1962 roku. W grupach „A” znalazły się zespoły z Belgii, Francji, Szwajcarii i Włoch a w grupach „B” ekipy z Austrii, Holandii, Niemiec i Szwecji.
W inauguracyjnej kolejce jedynie Polonia Bytom rozgrywała mecz na własnym boisku, a właściwie na Stadionie Śląskim. Przeciwnikiem była drużyna Jednota Trenczyn – wicemistrz Czechosłowacji (było to największe osiągnięcie ligowe klubu, który istniał do 1993 roku. Później jeszcze dotarł do finału Pucharu Czechosłowacji w 1978). W zespole brakowało głośnych nazwisk, głównie brylowała młodzież, która, według Sportu, prezentowała nowoczesną piłkę, grała szybko i skutecznie, nie uznawała straconych piłek oraz imponowała świetną kondycją.
Najgroźniejszym zawodnikiem był prawoskrzydłowy Vojtech Masný, który w swojej karierze rozegrał 246 meczów i strzelił 71 bramek w najwyższej lidze czechosłowackiej. Przed meczem z Polakami mógł również pochwalić się grą w reprezentacji juniorów oraz Czechosłowacji B, a od 1963 do 1968 był gwiazdą olimpijskiej drużyny (wywalczył srebrny medal na igrzyskach w 1964 r!) jak również wystąpił w 9 meczach (3 gole) pierwszej drużyny Czechosłowacji. Przed meczem z Polonią Jedlina rozegrała jeszcze zwycięski sparing z brazylijską drużyną Flamengo Rio de Janeiro 1-0.
Co ciekawe, gospodarze Stadionu Śląskiego chcieli rozegrać mecz przy świetle elektrycznym, ale organizatorzy Pucharu Rappana nie zezwoli na to, aby drużyny rywalizowały przy sztucznym oświetleniu, wszystkie spotkania miały odbywać się po południu przy świetle dziennym. Mecz z Jednotą rozpoczął się 23 czerwca o godz. 17.00. Pierwsze dwa kwadranse zdecydowanie należały do Jednoty. Już w 18 min. zdobyła pierwszego gola. Wydawało się, że nie zbyt groźny rajd Pavola Bencza zostanie powstrzymany przez Pawła Orzechowskiego, jednakże ten stoper oraz Joachim Pierzyna stanęli w miejscu ułatwiając Słowakowi „wejście” na pole karne, skąd nastąpił precyzyjny strzał z 16 metrów pod poprzeczkę Edwarda Szymkowiaka. Tuż pod koniec pierwszej połowy goście zdobyli drugą bramkę, a winę ponosili Edward Szymkowiak i Joachim Pierzyna. Ten drugi próbował zostawić piłkę naszemu bramkarzowi, ten zaś nie zdążył z interwencją, do bezpańskiej piłki dopadł Vladimir Kopanicky, który nie miał problemów ze strzałem do pustej bramki.
Schodzących piłkarzy do szatni pożegnały gwizdy. - „Widać piłkarze Polonii poważnie wzięli je sobie do serca, ponieważ po odpoczynku przystąpili do szturmu” – pisała Trybuna Robotnicza. W 55 min. Jan Liberda trafił w słupek, w 67 min. Jan Banaś w poprzeczkę, dopiero w 74 min. Norbert Pogrzeba (w pierwszej połowie zmienił Waltera Winklera) wykorzystał niezdecydowanie przeciwników i zdobył wyrównanie. Czy Polonia miała szansę na zwycięstwo? Zdecydowanie tak. Piłkarze nie mieli szczęścia, oddali aż siedem strzałów w poprzeczki i słupki, co prawdopodobnie jest polskim rekordem! Szkoda, że w 83 min. polski sędzia Budaj z Warszawy nie podyktował ewidentnego karnego dla Polonii, gdy Norbert Pogrzeba (kilka dni wcześniej stracił ojca) został „schwytany” przez stopera gości na polu karnym. Po meczu trener Jednoty i jednocześnie opiekun reprezentacji olimpijskiej Czechosłowacji, Karol Borhy bardzo chwalił Polaków za ich wysokie umiejętności techniczne. Dziennikarze również nie szczędzili pochwał. – „Nie jest z naszą piłką tak źle! Wicemistrz Czechosłowacji, drużyna stawiana w kraju srebrnych medalistów z Chile za wzór wszystkim zespołom, nie wyłączając Dukli i Slovana, wywiozła z Chorzowa zaledwie szczęśliwy remis. Polonia powinna była ten mecz wygrać. Grała ona przy tym tak, jak w swych przeciętnych występach ligowych. Po przerwie, gdy bytomianie przyśpieszyli nieco tempo swych akcji, rewelacja z Trenczyna przestała istnieć, Czechosłowacy ograniczali się wówczas jedynie do obrony swej bramki, nie będąc w stanie zdobyć się na jeden groźny wypad” – podsumował Sport.
Motor Jena z NRD był pierwszym rywalem Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Intertoto. Był to aktualny mistrz swojego kraju z 1963 roku (dla klubu założonego w 1903 był to jedyny tytuł do czasu gry z Zagłębiem. Później jeszcze w latach 1968 i 1970 zdobywał mistrzostwo, natomiast w 1981 dotarł aż do finału Pucharu Zdobywców Pucharów!). Niemcy groźni byli zwłaszcza na własnym boisku, gdzie tracili bardzo mało bramek. W klubie występowali znani reprezentanci kraju, tacy jak: bramkarz Harald Fritzsche czy świetni napastnicy: bracia Peter (352 mecze i 153 gole w lidze NRD oraz 63 mecze i 15 goli w reprezentacji) i Roland Ducke (377 meczów i 70 goli dla Motoru w lidze oraz 37 meczów i 5 goli w kadrze). Zresztą aż trzynastu zawodników Motoru grało w różnych reprezentacjach NRD!
Zagłębie Sosnowiec było trenowane przez Teodora Wieczorka, dla którego był to drugi start w Pucharze Intertoto. Dwa lata wcześniej prowadził Odrę Opole.
Mecz w Jena zaczął się obiecująco dla Polaków, którzy od początku ruszyli do ataków i w pierwszej połowie dyktowali warunki na boisku. Sport relacjonuje, że Zbigniew Myga i Ryszard Krawiarz mieli mnóstwo okazji na zdobycie gola. Choćby w 22 min., kiedy strzał Mygi został wybity z linii bramkowej przez obrońcę Hansa-Joachima Otto. Siedem minut później Myga stanął sam na sam z reprezentacyjnym bramkarzem NRD, ale fatalnie spudłował. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby krótko potem napastnik Zagłębia nie doznał kontuzji i nie musiał opuścić boiska.
Po przerwie gospodarzom zaczął pomagać miejscowy arbiter. Najpierw w 58 min. usunął z boiska Alojzego Fulczyka, po zderzeniu z jednym z napastników gospodarzy. – „Ta pochopna decyzja wywołała protesty na widowni” – komentował Sport. Nasza defensywa nadal świetnie się spisywała, ale w ostatnich 20 minutach popełniła dwa błędy. W 71 min. Roman Bazan zwlekał z wybiciem piłki, odebrał mu ją Heinz Hegert, który bez problemu pokonał Witolda Szygułę. W 83 min. Szyguła tak nieszczęśliwie piąstkował piłkę pod nogi Rolanda Ducke, że jeden z najlepszych zawodników w historii NRD ustalił wynik spotkania.
Odra Opole, która dwa lata temu zaliczyła debiut w Pucharze Intertoto, tym razem chciała wygrać rozgrywki grupowe i awansować do 1/8 finału. Pierwszy rywal SONP Kladno (dzisiejszy SK Kladno) nie był wymagającym rywalem. W sezonie 1962/63 drużyna zajęła odległe 11 miejsce w lidze i tylko z przewagą jednego punktu obroniła się przed spadkiem z czechosłowackiej ekstraklasy. Ten sam „wynik” osiągnęła w sezonie 1963/64! W zespole było kilka ciekawych nazwisk, choćby Josef Kadraba – najlepszy strzelec drużyny (13 ligowych goli w sezonie 1962/63), wielokrotny reprezentant Czechosłowacji i srebrny medalista mistrzostw świata z Chile z 1962 roku. Co intersujące, jednym z najlepszych piłkarzy był stoper Miroslav Rys, który największe sukcesy odnosił w… hokeju na lodzie! Musiał być naprawdę dobry, skoro był etatowym reprezentantem Czechosłowacji i na mistrzostwach świata w 1959 roku wywalczył brązowy medal! Oprócz tego dwukrotnie zdobył złoty medal w mistrzostwach swojego kraju. Największą gwiazdą Kladno był jednak jej trener Josef Bican, który objął drużynę w momencie, gdy po 9 kolejkach zajmowała ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem ledwie 4 punktów. Bican zdołał uratować I ligę, ale wkrótce po sezonie opuścił Kladno. Drużyna założona w 1903 r. nigdy nie odniosła większych sukcesów na krajowej arenie, dwukrotnie w sezonach 1933/34 i 1946/47 zdobyła trzecie miejsce w ekstraklasie czechosłowackiej. Puchar Rappana w sezonie 1963/64 (nie licząc Mitropa) był jej jedynym startem na międzynarodowej arenie.
Odra Opole nie przestraszyła się słynnego Bicana i przy większym szczęściu mogła pokusić się nawet o zwycięstwo. – „Mieli nad Czechosłowakami przewagę w szybkości i wyszkoleniu taktycznym i gdyby potrafili grać bardziej zdecydowanie pod bramką przeciwnika, rezultat byłby na pewno inny” – pisał Sport. Najstarszy i najbardziej doświadczony stoper Miroslav Rys nie pozwolił Polakom na przeprowadzenie skutecznych ataków. Jedynie w 40 min. Engelbert Jarek zdobył efektowną bramkę strzałem po rzucie pośrednim. Na 5 min. przed końcem spotkania Adam Bonia zmarnował wyśmienitą okazję na drugą bramkę.
Omladiński Futbalni Klub z Belgradu wydawał się być najsilniejszym przeciwnikiem polskich klubów w pierwszej rundzie Pucharu Intertoto. Miniony sezon ligowy zakończył na piątym miejscu, ale wyprzedził w tabeli odwiecznego rywala Crvenę Zvezda Belgrad. Jako zdobywca Pucharu Jugosławii zanotował świetny występ w Pucharze Zdobywców Pucharów, wyeliminował m.in. Chemie Halle, SSC Napoli i dopiero w półfinale uległ późniejszemu zdobywcy – Tottenhamowi Hotspur. Trzy miesiące po meczu z Ruchem Chorzów OFK pokonał u siebie Juventus Turyn 2-1! Zresztą początek lat 60. był najlepszym okresem w historii klubu. Piłkarze wyróżniali się przede wszystkim „elegancką”, fair play grą, stąd otrzymali przydomek „Romantićari”. Klub zdobył pięć tytułów mistrza Jugosławii, ale było to w okresie przedwojennym. Jedynie w sezonie 1963/64, kiedy drużyna występowała w Pucharze Rappana, udało się wywalczyć wicemistrzostwo kraju. Ponadto w sezonach 1961/62 i 1965/66 dwukrotnie świętowano zdobycie krajowego pucharu.
Najmocniejszą stroną klubu założonego w 1911 roku był reprezentacyjny atak: Spasoje Samardžic – Josip Skoblar. Ten pierwszy zagrał 26 meczów i strzelił 3 gole w reprezentacji Jugosławii. W późniejszym okresie występował w Feyenoordzie i AS Saint-Etienne. Skoblar miał jeszcze bardziej udaną karierę, 32-krotnie wystąpił w kadrze i strzelił 11 goli. Występował m.in. w Hannover 96 i Olympique Marsylia. Jego łączny dorobek na boiskach ligowych wyniósł 430 meczów i 254 gole! Do dziś uchodzi za jedną z największych gwiazd jugosłowiańskiej piłki. Bez wątpienia OFK Belgrad był faworytem do zwycięstwa w swojej grupie Pucharu Intertoto.
Mecz w Belgradzie został rozegrany przy 40-stopniowym upale. Pomimo zwycięstwa gospodarzy, to Ruch Chorzów był lepszą drużyną i stworzył więcej akcji ofensywnych. – „Były okresy, w których piątka ofensywna niebieskich bombardowała bramkę gospodarzy, ale Vidinić w bramce OFK okazał się mistrzem w swoim fachu i swą brawurą przyczynił się walnie do zwycięstwa” – opisywał Sport. W zespole Ruchu najlepszym zawodnikiem był Alojzy Łysko, natomiast w ofensywie wyróżniał się Eugeniusz Faber.
Opracował: MG
Puchar Intertoto 1963/64
Uczestnicy:
Grupy „A”:
Belgia: K.A.A. Gent, Lierse SK, Royal Antwerp, Standard Liege
Francja: FC Rouen, Nimes Olympique, Toulouse FC, UA Sedan-Torcy
Szwajcaria: FC Zurych, La Chaux-de-Fonds, Lusanne Sports, Young Boys Berno
Włochy: AC Fiorentina, AC Venezia, FC Modena, Sampdoria Genua
Grupy „B”:
Austria: 1.Schwechater SC, First Vienna, Rapid Wiedeń, Wiener AC, Wiener Sport-Club
Holandia: Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Sparta Rotterdam, Twente Enschede
Niemcy: Bayern Monachium, FK Pirmasens, VfR Neümunster, Tasmania Berlin
Szwecja: Djurgårdens Sztokholm, IFK Göteborg, IFK Norrköping, Örgryte Göteborg
Grupy „C”:
Czechosłowacja: Inter Bratysława, Jednota Trenczyn, Slovan Bratysława, SK Kladno
Jugosławia: Crvena Zvezda Belgrad, Hajduk Split, OFK Belgrad, Velež Mostar
NRD: FSV Zwickau, Hansa Rostock, SC Motor Jena, Vorwärts Berlin
Polska: Odra Opole, Polonia Bytom, Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec
1. runda
23.06.1963, Chorzów (Stadion Śląski):
Polonia Bytom – Jednota Trenczyn 2:2 (1:2)
0:1 – Pavol Bencz (18), 1:1 – Jerzy Jóźwiak (35), 1:2 – Vladimir Kopanický (40), 2:2 – Norbert Pogrzeba (75)
Sędziował: Edward Budaj (Polska)
Widzów: 75 000
Polonia: Edward Szymkowiak – Ginter Dymarczyk, Joachim Pierzyna, Józef Wieczorek, Paweł Orzechowski – Ryszard Grzegorczyk, Gerard Lukoszczyk – Jan Banaś, Jan Liberda, Walter Winkler (36. Norbert Pogrzeba), Jerzy Jóźwiak. Trener: Hubert SKOLIK (Polska)
Jednota: Tibor Rihošek – Anton Pokorný, Štefan Hojsik, Miroslav Čemez CZE, Telesfor Halmo, Miroslav Kľuka, Vojtech Masný, Pavol Bencz, Emil Bezdeda, Vladimir Kopanický, Ľudovít Koiš. Trener: Karol BORHY (Słowacja)
23.06.1963, Jena (Ernst-Abbe-Sportfeld, NRD):
SC Motor Jena – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)
1:0 – Heinz Hegert (71), 2:0 – Roland Ducke (83)
Sędziował: Helmut Kohler (Niemcy)
Widzów: 12 000
Czerwona kartka: Fulczyk (58)
Motor: Harald Fritzsche – Hans-Joachim Otto, Dieter Stricksner, Siegfried Woitzat – Heinz Hergert, Heinz Marx – Peter Rock, Helmut Müller, Peter Ducke, Dieter Lange, Roland Ducke. Trener: Georg BUSCHNER (Niemcy)
Zagłębie: Witold Szyguła – Franciszek Skiba, Roman Bazan, Włodzimierz Śpiewak – Alojzy Fulczyk, Witold Majewski – Józef Gałeczka, Ryszard Krawiarz, Rajnhold Kosider, Zbigniew Myga (33. Czesław Uznański), Andrzej Jarosik. Trener: Teodor WIECZOREK (Polska)
23.06.1963, Kladno (Stadion SK Kladno):
SK Kladno – Odra Opole 1:1 (1:1)
1:0 – Josef Kadraba (30), 1:1 – Engelbert Jarek (40)
Sędziował: Mach (Czechy)
Widzów: 2 000
Kladno: Václav Blin – Zdeněk Holoubek, Miroslav Rys, Jan Fábera, Karel Nešvera, Zdeněk Kofent, Miroslav Vićek, Bohumil Richtrmoc, Josef Kadraba, Josef Hájek, Jaroslav Chlumecký. Trener: Josef BICAN (Czechosłowacja)
Odra: Konrad Kornek – Henryk Szczepański, Henryk Brejza, Wiesław Lucyszyn – Zygfryd Blaut, Alojzy Więcek – Zygmunt Drozdziok, Engelbert Jarek, Norbert Gajda, Adam Bonia, Zbigniew Bania. Trener: Artur WOŹNIAK (Polska)
23.06.1963, Belgrad (Omladinski stadion, Serbia):
OFK Belgrad – Ruch Chorzów 2:1 (1:1)
0:1 – Kazimierz Polok (9), 1:1 – Stojan Milošev (19), 2:1 – Josip Skoblar (75)
Sędziował: Bozidar Gugić (Serbia)
Widzów: 10 000
OFK Belgrad: Blagoje Vidinić MKD – Miroslav Milovanović, Momčilo Gavrić CRO, Dragoljub Marić, Blagomir Krivokuća, Dragan Gugleta, Spasoje Samardžić, Srđan Čebinac (Milic), Stojan Milošev, Sreten Banović MNE, Josip Skoblar CRO. Trener: Milovan ĆIRIĆ (Serbia)
Ruch: Henryk Pietrek – Eugeniusz Pohl, Józef Janduda, Alojzy Łysko, Mieczysław Siemierski (Bernard Bem), Zygmunt Pieda, Kazimierz Polok, Antoni Nieroba, Eugeniusz Lerch, Roman Kasprzyk, Eugeniusz Faber. Trener: Sandor TATRAI (Węgry)
Wyniki:
Grupa A1
02.06.1963: AC Fiorentina – UA Sedan-Torcy 5:4
06.06.1963: Standard Liege – UA Sedan-Torcy 2:0
06.06.1963: FC Zurych – AC Fiorentina 1:1
09.06.1963: UA Sedan-Torcy – AC Fiorentina 2:0
09.06.1963: Standard Liege – FC Zurych 2:0
23.06.1963: AC Fiorentina – Standard Liege 0:1
23.06.1963: UA Sedan-Torcy – FC Zurych 1:1
Grupa A2
02.06.1963: Sampdoria Genua – Nimes Olympique 0:2
05.06.1963: Antwerp FC – Sampdoria Genua 0:1
09.06.1963: Nimes Olympique – Sampdoria Genua 1:1
09.06.1963: Antwerp FC – Lausanne-Sports 5:1
19.06.1963: Antwerp FC – Nimes Olympique 3:1
19.06.1963: Lausanne-Sports – Sampdoria Genua 0:1
23.06.1963: Sampdoria Genua – Antwerp FC 5:0
23.06.1963: Lausanne-Sports – Nimes Olympique 0:1
Grupa A3
02.06.1963: FC Modena – Toulouse FC 2:0
05.06.1963: K.A.A Gent – Young Boys Berno 2:0
09.06.1963: Toulouse FC – FC Modena 3:0
16.06.1963: K.A.A Gent – Toulouse FC 2:1
19.06.1963: Young Boys Berno – FC Modena 1:2
23.06.1963: FC Modena – K.A.A Gent 1:1
23.06.1963: Toulouse FC – Young Boys Berno 3:1
Grupa A4
02.06.1963: AC Venezia – FC Rouen 3:1
05.06.1963: Lierse SK – AC Venezia 1:0
09.06.1963: FC Rouen – AC Venezia 2:1
09.06.1963: Lierse SK – La Chaux-de-Fonds 2:1
15.06.1963: Lierse SK – FC Rouen 3:2
19.06.1963: La Chaux-de-Fonds – AC Venezia 2:2
23.06.1963: AC Venezia – Liuerse SK 2:0
23.06.1963: La aChaux-de-Fonds – FC Rouen 3:7
Grupa B1
23.06.1963: VfR Neümunster – PSV Eindhoven 0:1
23.06.1963: Djurgårdens Sztokholm – Rapid Wiedeń 0:3
Grupa B2
23.06.1963: IFK Göteborg – Sparta Rotterdam 3:4
23.06.1963: First Vienna – Bayern Monachium 2:2
Grupa B3
23.06.1963: FK Pirmasens – Örgryte Göteborg 5:1
23.06.1963: Twente Enschede – Wiener AC 0:1
Grupa B4
23.06.1963: Tasmania Berlin – IFK Norrköping 3:3
23.06.1963: Ajax Amsterdam – 1.Schwechater SC 4:2
Grupa C1
23.06.1963: Motor Jena – Zagłębie Sosnowiec 2:0
23.06.1963: Velež Mostar – Inter Bratysława 1:1
Grupa C1 |
|||||||
MSC |
DRUŻYNA |
M |
Z |
R |
P |
PKT |
BR |
1 |
Motor Jena |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
2-0 |
2 |
Velež Mostar |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
3 |
Inter Bratysława |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
4 |
Zagłębie Sosnowiec |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0-2 |
Grupa C2
23.06.1963: OFK Belgrad – Ruch Chorzów 2:1
23.06.1963: Slovan Bratysława – Hansa Rostock 1:1
Grupa C2 |
|||||||
MSC |
DRUŻYNA |
M |
Z |
R |
P |
PKT |
BR |
1 |
OFK Belgrad |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
2-1 |
2 |
Hansa Rostock |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
3 |
Slovan Bratysława |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
4 |
Ruch Chorzów |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1-2 |
Grupa C3
23.06.1963: Polonia Bytom – Jednota Trenczyn 2:2
23.06.1963: Vorwärts Berlin – Crvena Zvezda Belgrad 2:2
Grupa C3 |
|||||||
MSC |
DRUŻYNA |
M |
Z |
R |
P |
PKT |
BR |
1 |
Crvena Zvezda Belgrad |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
2-2 |
2 |
Jednota Trenczyn |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
2-2 |
3 |
Polonia Bytom |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
2-2 |
4 |
Vorwärts Berlin |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
2-2 |
Grupa C4
23.06.1963: SONP Kladno – Odra Opole 1:1
23.06.1963: Motor Zwickau – Hajduk Split 2:3
Grupa C4 |
|||||||
MSC |
DRUŻYNA |
M |
Z |
R |
P |
PKT |
BR |
1 |
Hajduk Split |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
3-2 |
2 |
SONP Kladno |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
3 |
Odra Opole |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
4 |
Motor Zwickau |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2-3 |