Holandia 1975 bb

O NAS

Witajcie!

Dziękujemy, że jesteście z nami i tak samo interesujecie się historią polskiej piłki nożnej. Zapewne zdążyliście zauważyć, że powstała nowa strona piłkarska oparta na historii oraz statystykach.

Naszym celem jest zaprezentowanie całej historii polskiej reprezentacji piłkarskiej, a więc od 1920 roku, kiedy nasza „reprezentatywka” zagrała pierwsze mecze z drużyną Pogoni Lwów. W grudniu 1921 roku biało-czerwoni gościli w Budapeszcie, gdzie rozegrali pierwszy historyczny mecz z reprezentacją innego kraju. Tak to wszystko zaczęło się…

Na naszej stronie zaprezentujemy bogate archiwum wszystkich meczów reprezentacji Polski zarówno oficjalnych jak i tych mniej ważnych, opiszemy również relacje z meczów drużyn olimpijskich, młodzieżowych oraz wszystkich juniorów. Zaprezentujemy szerokie biogramy wszystkich piłkarzy, którzy reprezentowali biało-czerwone barwy łącznie z juniorami. Oprócz meczów i leksykonu zawodników w naszym „menu” znajdzie się kilka tysięcy tabel, zestawień, statystyk i ciekawostek. A wszystko to będzie „ozdobione” bogatą dokumentacją zdjęciową.   

Nasze teksty będą oparte na archiwach największych gazet sportowych w Polsce, takich jak: Przegląd Sportowy, Sport, Tempo, Piłka Nożna, Piłkarz, Głos Sportowca, Raz Dwa Trzy, Sportowiec i wiele innych.

Głęboko wierzymy, że wspólnymi siłami stworzymy projekt, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym Czytelnikom. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które czują się na siłach, aby pomóc tworzyć archiwum naszej reprezentacji oraz polskiej piłki. Jeśli w swoich domach posiadacie jakiekolwiek zdjęcia i archiwa, które wzbogacą stronę, prosimy o ich wysłanie na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

 

 

SOCIAL MEDIA

O NAS