Holandia 1975 bb

Polacy w Pucharze Intertoto (11) – 1963/64 (cz. 5)

 Dwie wielkie osobistości Ruchu Chorzów i Polonii Bytom w sezonie 1963/64, Eugeniusz Faber i Ginter Dymarczyk. Fot. Archiwum Polonii BytomDwie wielkie osobistości Ruchu Chorzów i Polonii Bytom w sezonie 1963/64, Eugeniusz Faber i Ginter Dymarczyk. Fot. Archiwum Polonii Bytom

Spośród polskiego kwartetu występującego w Pucharze Intertoto w sezonie 1963/64, po rozegranych czterech kolejkach, najmniejsze szanse na awans dawano Polonii. Dziennikarze uznali, że bytomianie nie mają już żadnych szans na wygranie grupy. Mecz z Crveną Zvezda Belgrad miał być zatem jedynie walką o honor. Jak już wspominaliśmy Crvena uchodziła za jedną z najlepszych w Europie, według Sportu południowoamerykańskie drużyny płaciły Jugosłowianom nawet 10 000 dolarów za możliwość rozegrania meczu! W latach 50 Crvena zdominowała rozgrywki w lidze sięgając seryjnie po mistrzostwo kraju. Dodajmy, że kilku zawodników wchodziło w skład reprezentacji Jugosławii na mistrzostwa świata w 1962 roku, gdzie zajęła czwarte miejsce. Sezon 1962/63 był jednak jednym z najgorszych w historii klubu, który zajął dopiero siódme miejsce w lidze. Młody trener Ivan Toplak musiał odmłodzić drużynę, po tym jak stracił swoich najlepszych piłkarzy. Dragoslav Sekularac, który był najlepszym piłkarzem Crveny i czołowym zawodnikiem Jugosławii, został zdyskwalifikowany na 18 miesięcy za niesportowe zachowanie (spoliczkował sędziego!). Kilku innych zawodników odniosło kontuzje. Piłkarzy Polonii z pewnością ucieszyła informacja, że w meczu nie wystąpi najlepszy ich strzelec Bora Kostić, który w meczu w Belgradzie zdobył hat-tricka.   

Mecz z Crveną został rozegrany na Stadionie Śląskim przy świetle reflektorów! Śmiało możemy stwierdzić, że był to najlepszy występ polonistów w obecnej edycji, a wynik 6:1 mówił sam za siebie. – „Jest to zarazem jeden z najpiękniejszych sukcesów, jakie zanotowały nasze drużyny klubowe na międzynarodowej arenie” – komentował Sport. Śląski dziennik dodał, że sześciokrotny mistrz Jugosławii nie poniósł jeszcze tak sromotnej klęski w całej swojej historii.

Polonia rozpoczęła mecz w szalonym tempie, a trójka napastników: Jan Liberda, Norbert Pogrzeba i Jerzy Jóźwiak była w wyśmienitej formie. Dla zmylenia rywala nieoczekiwanie od początku spotkania z numerem 10 zagrał Jan Gulba. Jego zadaniem było jednak odciągnięcie zawodników od wspomnianej trójki. Już po 13 minutach Polonia prowadziła 2:0! Najpierw Jan Liberda, Jerzy Jóźwiak i Ryszard Grzegorczyk przeprowadzili koncertową akcję, po której kapitan Polonii znalazł się sam na sam z bramkarzem gości nie dając mu szans na obronę. Po kilkudziesięciu sekundach Jerzy Jóźwiak dośrodkował z rzutu rożnego, do piłki dopadł Jan Liberda, który podał do będącego na dobrej pozycji Norberta Pogrzeby. Trzecią bramkę strzelił ponownie Jan Liberda, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Po 23 minutach „jugosłowiański Santos” przegrywał już 0:4! – „Nie było dwucyfrówki, bo żadna drużyna w świecie nie byłaby w stanie rozegrać całego meczu w takim tempie, jakie narzuciła Polonia na wstępie spotkania. Po drugie przy stanie 0:4 Jugosłowianie zaczęli nie przebierać w środkach. Nie mogąc dotrzymać bytomianom kroku w szybkości, zaczęli uciekać się raz po raz do fauli, łapać polonistów za koszulki, spodnie, ręce, itp. W taki sposób walczyli oni już do końca meczu” – pisał Sport. Pod koniec pierwszej połowy Józef Wieczorek niepotrzebnie wdał się na połowie rywala w drybling, stracił piłkę, a kontratak Crveny zakończył się strzeleniem gola.

Po przerwie goście zmienili swojego bramkarza, ale nie uchroniło to przed utratą dwóch kolejnych goli. Pierwszą strzelił stoper Živorad Jevtić, który zamiast na róg trafił prosto do własnej bramki. Najpiękniejszą bramkę wieczoru zdobył Jerzy Jóźwiak, lewoskrzydłowy Polonii po solowej akcji ustalił na 6:1! Polonia zagrała wspaniały mecz, ale ukoronowaniem tej gry miał być jeszcze dobry wynik z Berlina. Ku uciesze Polaków Vorwärts sensacyjnie zwyciężył Jednotę Trenczyn 3:2, to oznaczało, że przed ostatnią kolejką wszystkie kluby miały po 5 punktów!

Żądny rewanżu Slovan Bratysława grzmiał, że rozgromi Ruch Chorzów podobnym wynikiem, co dwa lata wcześniej Odrę Opole (wówczas Slovan wygrał 8:1). Trzeba przyznać, że Słowacy wzięli pełny rewanż za porażkę 0:3 na Stadionie Śląskim. Jak twierdzi Sport, chorzowianie tylko do przerwy stanowili równorzędnego przeciwnika gospodarzy. – „Niebiescy unikali bezpośrednich starć jak ognia, strzelając raczej z dalszych odległości” – pisała śląska gazeta. Kto wie jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby w pierwszej połowie Eugeniusz Lerch wykorzystał sytuację sam na sam ze znakomitym słowackim bramkarzem, skrzydłowy Ruchu strzelił mocno, ale piłka przeszła o milimetry obok lewego słupka. W pierwszych minutach po przerwie Polacy mieli inicjatywę i ponownie stworzyli dobre okazje na gole. Sytuacja zmieniła się diametralnie około 50 minuty, kiedy to Slovan zaczął dominować na boisku. W 52 min. Pavol Molnar ograł Alojzego Łyskę, wystawił piłkę Jozefowi Obertowi, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Jednak w dwie minuty później imponująca akcja Bernarda Bema-Kazimierza Poloka-Romana Kasprzyka zakończyła się golem tego ostatniego. Kolejne minuty upłynęły na brutalnej grze gospodarzy. Anton Moravčik „znokautował” Józefa Jandudę, ale miejscowy arbiter nawet nie zareagował. Dopiero po paru minutach zawodnik mógł wrócić na boisko. W 58 min. Jan Barow po rzucie rożnym minął się z piłką i Pavol Molnar skierował ją do pustej bramki. Pięć minut później przyszły reprezentant Czechosłowacji Ivan Hdrlička popisał się efektownym strzałem z 20 metrów w górny róg bramki. Przy czwartym golu błąd popełniła cała defensywa Ruchu, piłka dostała się do Štefana Krála, który ustalił wynik meczu.   

Spotkanie Velež – Zagłębie, które miało się odbyć w sobotę 20 lipca, rozegrane zostało dopiero w niedzielę. – „Po przyjeździe na miejsce organizatorzy tłumaczyli nam, że tradycją w Mostarze jest rozgrywanie wszelkich spotkań sportowych w niedzielę. Postanowiliśmy pójść im na rękę, zwłaszcza, że nie komplikuje to naszych planów. Upał jest znacznie większy niż w Polsce. Po prostu nie ma czym oddychać” – mówił dla Sportu trener Teodor Wieczorek. W momencie rozegrania spotkania termometry wskazywały ponad 40 stopni Celsjusza!

Zagłębie nieoczekiwanie przegrało 1-4. Trener Teodor Wieczorek stwierdził, że brak kapitana Witolda Majewskiego oraz kontuzja Romana Bazana zdecydowanie wpłynęły na wynik spotkania. – „Krótko przed meczem rozchorował się nieoczekiwanie kapitan naszego zespołu Majewski. Dostał silnego ataku nerek i trzeba go było przewieźć do miejscowego szpitala” – tłumaczył Wieczorek. W miejsce „Gigiego” zagrał Alojzy Fulczyk. Ponadto już w 14 min. gry Roman Bazan tak nieszczęśliwie zderzył się z Bruno Reparem, że z naderwanym ścięgnem musiał opuścić boisko. Wieczorek stwierdził, że słaba gra defensywy i marna skuteczność wpłynęły na taki a nie inny wynik. Ponadto Bośniacy bardzo chcieli zrewanżować się za porażkę 1:4 na Stadionie Ludowym. Dwie pierwsze bramki dla gospodarzy padły po błędzie Witolda Szyguły. Jak informuje Przegląd Sportowy pierwsza bramka padła już w 3 min., kiedy Muhamed Glavović wykorzystał nieporozumienie Szyguły z Bazanem i z bliska wpakował piłkę do bramki. Przy stanie 0:2 Zagłębie ruszyło do odrabiania strat i w 32 min. Józef Gałeczka pokonał Żarko Barbaricia. Jak na złość rezerwowy bramkarz Mostaru okazał się równie mocnym punktem, co Ivan Ćurković, który odmówił gry w meczu, gdyż chciał zmienić barwy i przejść do jednego z klubów Belgradu. Kiedy wydawało się, że sosnowiczanie pójdą za ciosem i zdobędą wyrównanie, gospodarze uzyskali trzecią bramkę. Na kwadrans przed końcem Jerzy Pielok zderzył się z jednym zawodników gospodarzy w polu karnym, a rzut karny pewnie wykorzystał Nustret Čerkić. Witold Szyguła wprawdzie sparował strzał, ale okazał się bezradny wobec dobitki. Porażka zadecydowała o tym, że Zagłębie straciło szansę na pierwsze miejsce w tabeli.  

W meczu Motor Zwickau – Odra Opole padł remis 1:1, aczkolwiek miejscowa widownia była bardzo rozczarowana wynikiem. Gospodarze objęli prowadzenie ze strzału Eberharda Franza. Kilka minut później najlepszy zawodnik w historii Odry Engelbert Jarek zdobył wyrównującego gola. Tylko świetna postawa bramkarza Petera Meyera uchroniła zdobywcę Pucharu NRD przed porażką. PS napisał, że od momentu kiedy kontuzji doznał Adam Bonia, którego zastępował junior 18-letni Antoni Kot, atak Odry stracił na swojej skuteczności. W ostatniej kolejce gier Odra stanie przed historyczną szansą wygrania grupy, do tego celu będzie jednak potrzebne zwycięstwo z liderem SONP Kladno z Czechosłowacji.      

Puchar Intertoto 1963/64

Uczestnicy:

 

Grupy „A”:

Belgia: K.A.A. Gent, Lierse SK, Royal Antwerp, Standard Liege

Francja: FC Rouen, Nimes Olympique, Toulouse FC, UA Sedan-Torcy

Szwajcaria: FC Zurych, La Chaux-de-Fonds, Lusanne Sports, Young Boys Berno

Włochy: AC Fiorentina, AC Venezia, FC Modena, Sampdoria Genua

 

Grupy „B”:

Austria: 1.Schwechater SC, First Vienna, Rapid Wiedeń, Wiener AC, Wiener Sport-Club

Holandia: Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Sparta Rotterdam, Twente Enschede

Niemcy: Bayern Monachium, FK Pirmasens, VfR Neümunster, Tasmania Berlin

Szwecja: Djurgårdens Sztokholm, IFK Göteborg, IFK Norrköping, Örgryte Göteborg

 

Grupy „C”:

Czechosłowacja: Inter Bratysława, Jednota Trenczyn, Slovan Bratysława, SK Kladno

Jugosławia: Crvena Zvezda Belgrad, Hajduk Split, OFK Belgrad, Velež Mostar

NRD: FSV Zwickau, Hansa Rostock, SC Motor Jena, Vorwärts Berlin

Polska: Odra Opole, Polonia Bytom, Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec

 

5. runda

 

20.07.1963, Chorzów (Stadion Śląski):

Polonia Bytom – Crvena Zvezda Belgrad 6:1 (4:1)

1:0 – Jan Liberda (12), 2:0 – Norbert Pogrzeba (13), 3:0 – Jan Liberda (20), 4:0 – Norbert Pogrzeba (23), 4:1 – Zoran Prljinćević (43), 5:1 – Živorad Jevtić (67 samob.), 6:1 – Jerzy Jóźwiak (85)

Sędziował: Włodzimierz Storoniak (Polska)

Widzów: 22 000

Polonia: Edward Szymkowiak – Ginter Dymarczyk, Joachim Pierzyna, Józef Wieczorek – Paweł Orzechowski, Ryszard Grzegorczyk – Jan Banaś (44. Wilhelm Pilot), Jan Gulba, Norbert Pogrzeba, Jan Liberda (kapitan), Jerzy Jóźwiak. Trener: Hubert SKOLIK (Polska)

Crvena: Petar Ćosić (51. Ratomir Dujković) – Tomislav Milićević, Živorad Jevtić, Blagoje Mitić – Dusan Radonjić, Milan Čop – Mirko Šekularac, Slobodan Škrbić, Zoran Prljinćević, Milan Živadinović, Dragan Džajić. Trener: Ivan TOPLAK (Serbia)

Uwaga! Według Przeglądu Sportowego czwartą bramkę zdobył Jan Liberda. Jednakże to Sport jako jedyny podaje dokładny opis wszystkich goli i na jego podstawie zamieszczony jest skład. Nazwiska strzelców potwierdza również gazeta Tempo.

 

20.07.1963, Bratysława (Tehelne Pole, Słowacja):

Slovan Bratysława – Ruch Chorzów 4:1 (0:0)

1:0 – Jozef Obert (52), 1:1 – Roman Kasprzyk (54), 2:1 – Pavol Molnár (58), 3:1 – Ivan Hdrlička (63), 4:1 – Štefan Král (68)

Sędziował: A. Mach (Słowacja)

Widzów: 20 000

Slovan: Viliam Schrojf – Anton Urban, Ján Popluhár CZE, Jan Šlosiarik – Štefan Král, Jozef Vengloš – Zdenko Velecký, Anton Moravčik, Pavol Molnár, Ivan Hdrlička, Jozef Obert. Trener: Leopold Šťastný (Słowacja)

Ruch: Jan Barow – Stefan Kempka, Józef Janduda, Alojzy Łysko – Antoni Nieroba, Zygmunt Pieda – Kazimierz Polok, Bernard Bem, Eugeniusz Lerch, Alojzy Gasz (46. Roman Kasprzyk), Eugeniusz Faber. Trener: Sandor TATRAI (Węgry)

Uwaga! Według Przeglądu Sportowego gole dla Slovana zdobyli: Ivan Hdrlička (2), Zdenko Velecký i Štefan Král.  

 

21.07.1963, Mostar (Stadion Vrapčići, Bośnia i Hercegowina):

Velež Mostar – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:1)

1:0 – Muhamed Glavović (3), 2:0 – Nusret Čerkić (30), 2:1 – Józef Gałeczka (32), 3:1 – Kruno Radiljević (44), 4:1 – Nusret Čerkić (75)

Sędziował: Aleksandar Skorić (Serbia)

Widzów: 10 000

Velež: Žarko Barbarić – Vlado Slišković, Kemal Šestić, Zejnil Selimotić – Nikola Benco, Šefik Alajbegović – Nusret Čerkić, Bruno Repar, Mehmed Handžic, Kruno Radiljević, Muhamed Glavović. Trener: Haldun HRVIĆ (Bośnia i Hercegowina)

Zagłębie: Witold Szyguła – Franciszek Skiba, Roman Bazan (14. Roman Strzałkowski), Włodzimierz Śpiewak – Jerzy Pielok, Alojzy Fulczyk – Józef Gałeczka, Ryszard Krawiarz, Rajnhold Kosider, Zbigniew Myga, Andrzej Jarosik. Trener: Teodor WIECZOREK (Polska)

 

21.07.1963, Zwickau (Westsachsenstadion, NRD):

Motor Zwickau – Odra Opole 1:1 (1:1)

1:0 – Eberhard Franz (22), 1:1 – Engelbert Jarek (28)

Sędziował: Werner Bergmann (Niemcy)

Widzów: 7 000

Motor: Peter Meyer – Wolfgang Schneider, Albert Beier, Armin Schäfer (46. Bernd Röhner) – Helmut Gruner, Georg Dimanski – Eberhard Franz, Günter Witzger, Reinhard Franz, Günter Seidel, Hans Speth. Trener: Karl DITTES (Niemcy)

Odra: Franciszek Kściuk – Henryk Szczepański, Henryk Brejza, Wiesław Łucyszyn – Zygfryd Blaut, Alojzy Więcek – Zygmunt Droździok, Engelbert Jarek, Norbert Gajda, Adam Bonia (22. Antoni Kot), Zbigniew Bania. Trener: Artur WOŹNIAK (Polska)

 

Wyniki:

Grupa A1

02.06.1963: AC Fiorentina – UA Sedan-Torcy 5:4

06.06.1963: Standard Liege – UA Sedan-Torcy 2:0

06.06.1963: FC Zurych – AC Fiorentina 1:1

09.06.1963: UA Sedan-Torcy – AC Fiorentina 2:0

09.06.1963: Standard Liege – FC Zurych 2:0

23.06.1963: AC Fiorentina – Standard Liege 0:1

23.06.1963: UA Sedan-Torcy – FC Zurych 1:1

26.06.1963: FC Zurych – Standard Liege 2:2

30.06.1963: UA Sedan-Torcy – Standard Liege 2:2

30.06.1963: AC Fiorentina – FC Zurych 1:0

07.07.1963: FC Zurych – UA Sedan-Torcy 7:0

Grupa A2

02.06.1963: Sampdoria Genua – Nimes Olympique 0:2

05.06.1963: Antwerp FC – Sampdoria Genua 0:1

09.06.1963: Nimes Olympique – Sampdoria Genua 1:1

09.06.1963: Antwerp FC – Lausanne-Sports 5:1

19.06.1963: Antwerp FC – Nimes Olympique 3:1

19.06.1963: Lausanne-Sports – Sampdoria Genua 0:1

23.06.1963: Sampdoria Genua – Antwerp FC 5:0

23.06.1963: Lausanne-Sports – Nimes Olympique 0:1

26.06.1963: Lausanne-Sports – Antwerp FC 4:2

30.06.1963: Nimes Olympique – Antwerp FC 3:2

30.06.1963: Sampdoria Genua – Lausanne-Sports 5:0

07.07.1963: Nimes Olympique – Lausanne-Sports 5:1

Grupa A3

02.06.1963: FC Modena – Toulouse FC 2:0

05.06.1963: K.A.A Gent – Young Boys Berno 2:0

09.06.1963: Toulouse FC – FC Modena 3:0

16.06.1963: K.A.A Gent – Toulouse FC 2:1

19.06.1963: Young Boys Berno – FC Modena 1:2

23.06.1963: FC Modena – K.A.A Gent 1:1

23.06.1963: Toulouse FC – Young Boys Berno 3:1

26.06.1963: K.A.A Gent – Young Boys Berno 2:0

30.06.1963: Toulouse FC – K.A.A Gent 5:3

30.06.1963: FC Modena – Young Boys Berno 3:1

03.07.1963: Young Boys Berno – K.A.A Gent 2:2

07.07.1963: Young Boys Berno – Toulouse FC 3:2

Grupa A4

02.06.1963: AC Venezia – FC Rouen 3:1

05.06.1963: Lierse SK – AC Venezia 1:0

09.06.1963: FC Rouen – AC Venezia 2:1

09.06.1963: Lierse SK – La Chaux-de-Fonds 2:1

15.06.1963: Lierse SK – FC Rouen 3:2

19.06.1963: La Chaux-de-Fonds – AC Venezia 2:2

23.06.1963: AC Venezia – Liuerse SK 2:0

23.06.1963: La Chaux-de-Fonds – FC Rouen 3:7

26.06.1963: La Chaux-de-Fonds – Lierse SK 1:1

29.06.1963: FC Rouen – Lierse SK 2:0

30.06.1963: AC Venezia – La Chaux-de-Fonds 2:1

07.07.1963: FC Roun – La Chaux-de-Fonds 4:3

Grupa B1

23.06.1963: VfR Neümunster – PSV Eindhoven 0:1

23.06.1963: Djurgårdens Sztokholm – Rapid Wiedeń 0:3

30.06.1963: Rapid Wiedeń – VfR Neümunster 4:1

30.06.1963: PSV Eindhoven – Djurgårdens Sztokholm 2:0

06.07.1963: Rapid Wiedeń – PSV Eindhoven 5:2

07.07.1963: VfR Neümunster – Djurgårdens Sztokholm 2:1

13.07.1963: VfR Neümunster – Rapid Wiedeń 1:0

14.07.1963: Djurgårdens Sztokholm – PSV Eindhoven 0:1

20.07.1963: PSV Eindhoven – Rapid Wiedeń 1:2

21.07.1963: Djurgårdens Sztokholm – VfR Neümunster 4:2

Grupa B2

23.06.1963: IFK Göteborg – Sparta Rotterdam 3:4

23.06.1963: First Vienna – Bayern Monachium 2:2

30.06.1963: Sparta Rotterdam – First Vienna 5:1

30.06.1963: Bayern Monachium – IFK Göteborg 2:2

06.07.1963: Bayern Monachium – Sparta Rotterdam 6:0

07.07.1963: IFK Göteborg – First Vienna 1:5

13.07.1963: Sparta Rotterdam – Bayern Monachium 1:2

13.07.1963: First Vienna – IFK Göteborg 1:0

20.07.1963: First Vienna – Sparta Rotterdam 4:1

21.07.1963: IFK Göteborg – Bayern Monachium 3:5

Grupa B3

23.06.1963: FK Pirmasens – Örgryte Göteborg 5:1

23.06.1963: Twente Enschede – Wiener AC 0:1
30.06.1963: Wiener AC – FK Pirmasens 3:0

30.06.1963: Örgryte Göteborg – Twente Enschede 2:0

07.07.1963: Twente Enschede – FK Pirmasens 2:1

07.07.1963: Wiener AC – Örgryte Göteborg 1:1

13.07.1963: FK Pirmasens – Twente Enschede 8:0

14.07.1963: Örgryte Göteborg – Wiener AC 3:0

20.07.1963: FK Pirmasens – Wiener AC 4:1

21.07.1963: Twente Enschede – Örgryte Göteborg 3:3

Grupa B4

23.06.1963: Tasmania Berlin – IFK Norrköping 3:3

23.06.1963: Ajax Amsterdam – 1.Schwechater SC 4:2

30.06.1963: Ajax Amsterdam – Tasmania Berlin 5:1

30.06.1963: 1.Schwechater SC – IFK Norrköping 1:2

06.07.1963: Tasmania Berlin – 1.Schwechater SC 4:2

07.07.1963: IFK Norrköping – Ajax Amsterdam 1:4

13.07.1963: 1.Schwechater SC – Tasmania Berlin 1:1

14.07.1963: Ajax Amsterdam – IFK Norrköping 0:1

20.07.1963: Tasmania Berlin – Ajax Amsterdam 2:2

21.07.1963: IFK Norrköping – 1.Schwechater SC 4:1

Grupa C1

23.06.1963: Motor Jena – Zagłębie Sosnowiec 2:0

23.06.1963: Velež Mostar – Inter Bratysława 1:1

30.06.1963: Zagłębie Sosnowiec – Velež Mostar 4:1

30.06.1963: Inter Bratysława – Motor Jena 2:1

07.07.1963: Inter Bratysława – Zagłębie Sosnowiec 1:0

07.07.1963: Motor Jena – Velež Mostar 0:1

13.07.1963: Zagłębie Sosnowiec – Inter Bratysława 1:0

14.07.1963: Velež Mostar – Motor Jena 1:0

21.07.1963: Velež Mostar – Zagłębie Sosnowiec 4:1

21.07.1963: Motor Jena – Inter Bratysława 0:2

Grupa C1                                                                                                     

MSC

DRUŻYNA

M

Z

R

P

PKT

BR

1

Inter Bratysława

5

3

1

1

7

6-3

2

Velež Mostar

5

3

1

1

7

8-6

3

Zagłębie Sosnowiec

5

2

0

3

4

6-8

4

Motor Jena

5

1

0

4

2

3-6

Grupa C2

23.06.1963: OFK Belgrad – Ruch Chorzów 2:1

23.06.1963: Slovan Bratysława – Hansa Rostock 1:1

30.06.1963: Ruch Chorzów – Slovan Bratysława 3:0

30.06.1963: Hansa Rostock – OFK Belgrad 1:1

06.07.1963: OFK Belgrad – Slovan Bratysława 2:2

07.07.1963: Hansa Rostock – Ruch Chorzów 1:1

13.07.1963: Ruch Chorzów – Hansa Rostock 3:1

13.07.1963: Slovan Bratysława – OFK Belgrad 4:0

20.07.1963: Slovan Bratysława – Ruch Chorzów 4:1

21.07.1963: OFK Belgrad – Hansa Rostock 2:1

Grupa C2                                                                                                     

MSC

DRUŻYNA

M

Z

R

P

PKT

BR

1

Slovan Bratysława

5

2

2

1

6

10-6

2

OFK Belgrad

5

2

2

1

6

7-9

3

Ruch Chorzów

5

2

1

2

5

9-8

4

Hansa Rostock

5

0

3

2

3

5-8

Grupa C3

23.06.1963: Polonia Bytom – Jednota Trenczyn 2:2

23.06.1963: Vorwärts Berlin – Crvena Zvezda Belgrad 2:2

30.06.1963: Crvena Zvezda Belgrad – Polonia Bytom 4:3

30.06.1963: Jednota Trenczyn – Vorwärts Berlin 2:1

07.07.1963: Polonia Bytom – Vorwärts Berlin 2:2

07.07.1963: Jednota Trenczyn – Crvena Zvezda Belgrad 2:1

13.07.1963: Crvena Zvezda Belgrad – Jednota Trenczyn 5:1

14.07.1963: Vorwärts Berlin – Polonia Bytom 1:1

20.07.1963: Polonia Bytom – Crvena Zvezda Belgrad 6:1

21.07.1963: Vorwärts Berlin – Jednota Trenczyn 3:2

Grupa C3                                                                                                    

MSC

DRUŻYNA

M

Z

R

P

PKT

BR

1

Polonia Bytom

5

1

3

1

5

14-10

2

Vorwärts Berlin

5

1

3

1

5

9-9

3

Crvena Zvezda Belgrad

5

2

1

2

5

13-14

4

Jednota Trenczyn

5

2

1

2

5

9-12

Grupa C4

23.06.1963: SONP Kladno – Odra Opole 1:1

23.06.1963: Motor Zwickau – Hajduk Split 2:3

30.06.1963: Odra Opole – Motor Zwickau 1:0

30.06.1963: SONP Kladno – Hajduk Split 2:0

07.07.1963: Motor Zwickau – SONP Kladno 1:0

07.07.1963: Hajduk Split – Odra Opole 1:0

13.07.1963: Odra Opole – Hajduk Split 1:0

14.07.1963: SONP Kladno – Motor Zwickau 2:1

21.07.1963: Motor Zwickau – Odra Opole 1:1

21.07.1963: Hajduk Split – SONP Kladno 1:2

Grupa C4                                                                                                

MSC

DRUŻYNA

M

Z

R

P

PKT

BR

1

SONP Kladno

5

3

1

1

7

7-4

2

Odra Opole

5

2

2

1

6

4-3

3

Hajduk Split

5

2

0

3

4

5-7

4

Motor Zwickau

5

1

1

3

3

5-7

SOCIAL MEDIA

Polacy w Pucharze Intertoto (11) – 1963/64 (cz. 5)