Holandia 1975 bb

1957-10-15 SC Wismut Karl-Marx-Stadt – Gwardia Warszawa 1-1

Gwardia 1957 podmianaSporo emocji wywołał również trzeci dodatkowy mecz pomiędzy Gwardią (na zdjęciu w 1957 roku) i Wismutem. Polacy zgodzili się rozegrać zawody w Berlinie, ale pod warunkiem, że sędziować będą arbitrzy z Austrii lub Węgier. Niemcy słowa nie dotrzymali i ponownie wystawili arbitrów z Czechosłowacji. Gwardia do 91 minuty prowadziła 1-0, i wówczas straciła bramkę. W 70 min. sędzia usunął z boiska Baszkiewicza za kopnięcie bez piłki Karla Wolfa. Po 10 minutowej dogrywce sędzia przerwał mecz z powodu zapadających ciemności. Losowanie monetą wygrał Wismut.