Holandia 1975 bb

U-21: A jednak! Polska wciąż ma dużą szansę na awans!

aAwans Lens StrongFot. Lens Strong. Shutterstock

Jakże szkoda, że Polacy tylko zremisowali z Bułgarią 1-1, bo dzięki korzystnym wynikom w innych grupach, bylibyśmy bardzo bliscy uzyskania awansu na mistrzostwa Europy, zajmując miejsce w pierwszej piątce drużyn, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach! Jednakże nasze wyliczenia potwierdzają, że biało-czerwoni wciąż mają dużą szansę na awans! Poniżej prezentujemy scenariusz jaki musi się wydarzyć w pozostałych grupach. Jedno jest pewne, na pewno nie wyprzedzimy wicelidera Grupy: 2 (Szwajcaria lub Francja) i prawdopodobnie 7 (Portugalia). W grupach: 1 i 4 sytuacja jest bardzo skomplikowana i nawet jeśli zespoły wyprzedzą Polskę, to wciąż pozostanie wolne piąte miejsce. Czy będzie to Polska? Możliwe, ale swoje mecze muszą przegrać Austriacy (Grupa 3), Rumunii (Grupa 8) i Belgowie (Grupa 9). Macedonia Płn. (Grupa 6) raczej już nie odegra roli.   

Grupa 1:

Tutaj sprawa awansu jest otwarta aż dla czterech drużyn, które wciąż mają nadzieję na pierwsze miejsce w tabeli. Najwięcej szans przyznaje się Włochom, ale o drugą lokatę powalczą: Irlandia, Szwecja i Islandia. Sytuacja jest tak skomplikowana, że najprawdopodobniej jeden z tych zespołów znajdzie się przed Polską.

Grupa 2:

Niezależnie, kto zajmie drugie miejsce, Szwajcaria czy Francja, będzie ona przed Polską.

Grupa 3:

Drugie miejsce prawdopodobnie zajmie Austria. Kluczowe będzie spotkanie Turcja – Austria. Jeśli tureccy piłkarze wygrają lub zremisują wówczas Austriacy znajdą się za Polakami! Ostatni mecz Austrii z Andorą nie będzie miał już znaczenia.

Grupa 4:

W grupie aż cztery zespoły wciąż mogą zająć pierwsze miejsce w tabeli, dlatego trudno jest powiedzieć, kto uplasuje się na drugim miejscu Kluczowe będzie spotkanie Szkocja – Chorwacja. Zwycięstwo lub remis Szkotów oraz porażka w kolejnym meczu z Grecją, uplasuje ten zespół za Polską! Tutaj jest mnóstwo możliwych scenariuszy. Nawet jeśli ktoś z tej grupy wyprzedzi biało-czerwonych, to wciąż będziemy mieli szansę na piąte miejsce.

Grupa 5:

Polska prawdopodobnie zakończy rozgrywki na drugim miejscu. Już teraz wiadomo, że z liczbą 14 punktów przystąpi do walki o awans.

Grupa 6:

O drugie miejsce walczą Macedonia Płn. i Izrael. Dzisiaj pomiędzy tymi drużynami padł remis, co jest bardzo dobrą wiadomością dla nas! Jeśli w dwóch ostatnich meczach Macedonia Płn. wygra rewanż  z Izraelem i Czarnogórą, to będzie miała tyle samo punktów, co Polska. Aby wyprzedzić biało-czerwonych musieliby strzelić, co najmniej osiem goli i nie stracić żadnej! Jest to mało prawdopodobne. Jeśli Izrael wygra z Macedonią Płn. i jakimś cudem ogra na wyjeździe Hiszpanię, to i tak bilans punktowy będzie zbyt skromny aby wyprzedzić Polskę.

Grupa 7:

Portugalia ma obecnie 12 punktów i przed sobą m.in. mecze domowe z Białorusią i Cyprem, dlatego trudno zakładać, żeby nie zdobyła awansu.

Grupa 8:

Właśnie grupa 8 zadecyduje o tym, czy Polska awansuje, czy nie.  Rumunom do awansu wystarczy remis, będą mieć wówczas 14 pkt – wprawdzie tyle samo, co Polska, ale mogą pochwalić się lepszą różnicą bramek, co da im awans kosztem naszej drużyny. Trzymajmy kciuki, by lider Dania (osiem zwycięstw i remis) ograł na wyjeździe Rumunię!

Grupa 9:

Dziś padł sensacyjny wynik, Mołdawia ograła Belgię 1-0! To wspaniały wynik dla biało-czerwonych. Teraz wystarczy, że Bośnia i Hercegowina ogra u siebie Belgię, a to Polacy będą bliscy awansu!

SOCIAL MEDIA

U-21: A jednak! Polska wciąż ma dużą szansę na awans!