Reprezentacja U-19 - mecze oficjalne (1948-1967)

18 wrzesien 1948 pierwszy mecz juniorw kopiaReprezentacja Polski juniorów przed swoim historycznym pierwszym meczem w Łodzi w 1948 roku przeciwko Wegrom. Fot. Archiwum Kazimierza Trampisza 

LISTA MECZÓW OFICJALNYCH – POLSKA U-19

1948

1

18.09.1948

Łódź

Węgry U-19, 1-0 (d, t)

L. Poświat

1949

2

10.07.1949

Debreczyn

Węgry U-19, 2-6 (w, t)

W. Majewski, W. Sąsiadek

3

01.11.1949

Praga

Czechosłowacja U-19, 0-1 (w, t)

 

1953

4

08.11.1953

Bukareszt

Rumunia U-19, 0-1 (w, t)

 

1954

5

10.08.1954

Bydgoszcz

Bułgaria U-19, 1-2 (d, t)

B. Lewandowski

6

05.09.1954

Chorzów

Rumunia U-19, 1-0 (d, t)

S. Michalski

1955

7

07.04.1955

Piza

Irlandia U-19, 1-1 (n, t.uefa)

Z. Gadecki

8

09.04.1955

Lucca

Hiszpania U-19, 1-3 (n, t.uefa)

J. Liberda

9

11.04.1955

Prato

Bułgaria U-19, 1-6 (n, t.uefa)

H. Nowak

10

03.07.1955

Bukareszt

Rumunia U-19, 0-8 (w, t)

 

11

11.09.1955

Sofia

Bułgaria U-19, 1-0 (w, t)

J. Reichel

1956

12

29.03.1956

Cegled

Austria U-19, 3-2 (n, t.uefa)

B. Szlagowski, H. Nowak, Z. Gadecki

13

31.03.1956

Salgótarján

Rumunia U-19, 0-1 (n, t.uefa)

 

14

02.04.1956

Budapeszt

Jugosławia U-19, 1-1 (n, t.uefa)

Z. Droździok

15

01.07.1956

Zabrze

Rumunia U-19, 3-3 (d, t)

Samobójczy 2, R. Lentner

16

14.07.1956

Tatabanya

Węgry U-19, 1-1 (w, t)

Z. Droździok

17

22.07.1956

Gdańsk

NRD U-19, 3-1 (d, t)

R. Lentner 2, Z. Droździok

18

15.08.1956

Opawa

Czechosłowacja U-19, 3-2 (w, t)

S. Feliks, Z. Gadecki, H. Nowak

19

30.09.1956

Szczecin

Bułgaria U-19, 1-4 (d, t)

R. Lentner

1957

20

31.03.1957

Stambuł

Turcja U-19, 2-5 (w, t)

Z. Marciniak, J. Kasprzyk (k)

21

07.04.1957

Łódź

Turcja U-19, 2-1 (d, t)

S. Sarna, Z. Marciniak

22

14.04.1957

Madryt

Hiszpania U-19, 0-4 (w, t.uefa)

 

23

16.04.1957

Madryt

NRD U-19, 2-2 (n, t.uefa)

R. Matyszczak, J. Gałeczka

24

18.04.1957

Madryt

Węgry U-19, 2-0 (n, t.uefa)

Z. Marciniak, J. Kasprzyk

25

26.06.1957

Graz

Austria U-19, 2-2 (w, t)

J. Kasprzyk, N. Pogrzeba

26

08.09.1957

Halle

NRD U-19, 1-0 (w, t)

E. Lerch

27

22.09.1957

Bukareszt

Rumunia U-19, 1-4 (w, t)

J. Gałeczka

28

29.09.1957

Ruse

Bułgaria U-19, 2-1 (w, t)

E. Lerch, J. Kasprzyk

29

13.10.1957

Rzeszów

Austria U-19, 3-1 (d, t)

Z. Marciniak 2, W. Chmara

1958

30

03.04.1958

Forbach

Francja U-19, 0-2 (w, t.uefa)

 

31

06.04.1958

Diekirch

Jugosławia U-19, 1-3 (n, t.uefa)

Z. Marciniak

32

07.04.1958

Differdange

Bułgaria U-19, 3-4 (n, t.uefa)

Z. Marciniak 2, J. Stachowiak

33

12.04.1958

Mondorf-les-Bains

Węgry U-19, 1-3 (n, t)

J. Jóźwiak

34

29.06.1958

Białystok

NRD U-19, 5-2 (d, t)

Z. Marciniak 3, R. Grzegorczyk (k), E. Wilczek

35

13.09.1958

Wrocław

Węgry U-19, 1-1 (d, t)

H. Śladek

36

05.10.1958

Kraków

Rumunia U-19, 3-2 (d, t)

J. Gruszka 2, E. Wilczek (k)

1959

37

29.03.1959

Stara Zagora

Czechosłowacja U-19, 1-1 (n, t.uefa)

J. Gruszka

38

31.03.1959

Płowdiw

Francja U-19, 3-3 (n, t.uefa)

S. Stachura, E. Wilczek (k), J. Krajczy

39

02.04.1959

Płowdiw

NRD U-19, 1-5 (n, t.uefa)

A. Gasz

40

30.08.1959

Bacau

Rumunia U-19, 0-2 (w, t)

 

41

23.09.1959

Wrocław

Austria U-19, 2-1 (d, t)

J. Kajzerek, M. Kielec

42

15.10.1959

Greiswald

NRD U-19, 1-6 (w, t)

M. Kielec

1960

43

16.04.1960

Graz

Austria U-19, 1-3 (w, t.uefa)

J. Kowalik

44

18.04.1960

Graz

Anglia U-19, 2-4 (n, t.uefa)

R. Kasprzyk, P. Suski

45

20.04.1960

Graz

Bułgaria U-19, 2-1 (n, t.uefa)

C. Studnicki, B. Dziewiątkiewicz

46

27.04.1960

Puchov

Czechosłowacja U-19, 1-7 (w, t)

B. Dziewiątkiewicz

47

26.06.1960

Kalisz

Bułgaria U-19, 1-0 (d, t)

R. Kasprzyk

48

21.08.1960

Kielce

NRD U-19, 0-0 (d, t)

 

49

13.11.1960

Budapeszt

Węgry U-19, 1-2 (w, t)

J. Musiałek

1961

50

30.03.1961

Leiria

Francja U-19, 4-1 (n, t.uefa)

J. Musiałek 2, R. Kasprzyk 2

51

02.04.1961

Evora

Austria U-19, 3-0 (n, t)

Z. Szołtysik 2, C. Studnicki

52

04.04.1961

Lizbona

Grecja U-19, 2-2 (n, t.uefa)

J. Musiałek 2

53

06.04.1961

Porto

Niemcy U-19, 2-1 (n, t.uefa)

J. Kowalik 2

54

08.04.1961

Lizbona

Portugalia U-19, 0-4 (w, t.uefa)

 

55

18.06.1961

Wrocław

Czechosłowacja U-19, 4-2 (d, t)

J. Kowalik 2 (1 k), Z. Szołtysik, R. Kasprzyk

56

16.07.1961

Radom

ZSRR U-19, 1-0 (d, t)

R. Kasprzyk

57

07.10.1961

Brandenburg

NRD U-19, 2-2 (w, t)

Z. Maszczyk, J. Kowalik

58

22.10.1961

Bydgoszcz

Rumunia U-19, 2-1 (d, t)

E. Bujara, J. Banaś

1962

59

20.04.1962

Brasov

Włochy U-19, 0-3 (n, t.uefa)

 

60

22.04.1962

Brasov

Austria U-19, 2-1 (n, t.uefa)

J. Kowalik (k), J. Marx

61

11.07.1962

Moskwa

ZSRR U-19, 1-3 (w, t)

K. Hausner

62

01.09.1962

Zielona Góra

Węgry U-19, 2-2 (d, t)

A. Jarosik, W. Lubański

63

16.09.1962

Bydgoszcz

NRD U-19, 3-1, (d, t)

W. Lubański, J. Pielok (k), M. Szulc

64

30.09.1962

Warna

Bułgaria U-19, 3-2 (w, t)

Z. Maszczyk, J. Pielok 2 (1k)

65

28.10.1962

Nove Zamki

Czechosłowacja U-19, 2-0 (w, t)

M. Szulc, Z. Maszczyk

66

01.11.1962

Bukareszt

Rumunia U-19, 1-2 (w, t)

M. Szulc

67

18.11.1962

Radom

Węgry U-19, 1-1 (d, el.uefa)

Z. Maszczyk

68

02.12.1962

Budapeszt

Węgry U-19, 1-2 (w, el.uefa)

W. Lubański

1963

69

02.06.1963

Białystok

Rumunia U-19, 0-1 (d, t)

 

70

11.09.1963

Starachowice

Czechosłowacja U-19, 1-1 (d, t)

Z. Anczok

71

13.10.1963

Warszawa

ZSRR U-19, 3-1 (d, t)

R. Gadocha, J. Domarski, J. Osuch

1964

72

08.03.1964

Wrocław

Szwecja U-19, 0-1 (d, t)

 

73

26.03.1964

Breda

Anglia U-19, 1-1 (n, t.uefa)

W. Tandecki

74

29.03.1964

Tillburg

Irlandia U-19, 1-0 (n, t.uefa)

W. Tandecki

75

16.08.1964

Tuła

ZSRR U-19, 0-0 (w, t)

 

76

12.09.1964

Koszyce

Czechosłowacja U-19, 1-2 (w, t)

P. Krawczyk

77

25.10.1964

Sibiu

Rumunia U-19, 0-1 (w, t)

 

78

08.11.1964

Ronneby

Szwecja U-19, 1-2 (w, t)

J. Domarski

79

22.11.1964

Częstochowa

NRD U-19, 1-0 (d, t)

J. Klukowski

1965

80

15.04.1965

Lorrach

Szwajcaria U-19, 0-0 (n, t.uefa)

 

81

18.04.1965

Landau

Irlandia U-19, 0-0 (n. t.uefa)

 

82

14.08.1965

Zielona Góra

ZSRR U-19, 3-3 (d, t)

Z. Hertel, P. Janik 2

83

12.09.1965

Białystok

Bułgaria U-19, 1-0 (d, t)

Z. Unton

84

10.10.1965

Mielec

Czechosłowacja U-19, 0-0 (d, t)

 

85

24.10.1965

Toruń

Rumunia U-19, 0-1 (d, t)

 

86

30.10.1965

Altenberg

NRD U-19, 0-1 (w, t)

 

1966

87

27.03.1966

Tarnów

NRD U-19, 0-0 (d, t)

 

88

03.04.1966

Koszyce

Czechosłowacja U-19, 0-1 (w, el.uefa)

 

89

10.04.1966

Płock

Czechosłowacja U-19, 1-1 (d, el.uefa)

B. Wiśniewski

90

27.04.1966

Lipsk

NRD U-19, 0-2 (w, t)

 

91

22.06.1966

Mińsk

ZSRR U-19, 2-1 (w, t)

P. Janik, S. Białas

92

10.07.1966

Horten

Islandia U-19, 5-0 (n, t)

J. Kasalik 3, M. Szarama, P. Janik

93

14.07.1966

Sandefjord

Szwecja U-19, 1-1 (n, t)

J. Kasalik

94

16.07.1966

Horten

Dania U-19, 2-0 (n, t)

S. Białas, J. Kasalik

95

16.10.1966

Suczawa

Rumunia U-19, 2-2 (w, t)

J. Gorgoń, M. Milczarek

96

03.11.1966

Pazardżik

Bułgaria U-19, 2-1 (w, t)

S. Białas, J. Kasalik

1967

97

26.03.1967

Radom

Bułgaria U-19, 1-0 (d, t)

S. Białas

98

16.04.1967

Eggesin

NRD U-19, 1-1 (w, t)

B. Tusiński

99

05.05.1967

Eskisehir

Bułgaria U-19, 1-2 (n, t.uefa)

P. Janik

100

07.05.1967

Eskisehir

Turcja U-19, 1-0 (w, t.uefa)

S. Białas

101

09.05.1967

Eskisehir

Belgia U-19, 3-0 (n, t.uefa)

P. Janik, J. Kasalik, B. Masztaler

SOCIAL MEDIA