Lista strzelców w PMT/Pucharze UEFA/Lidze Europy

 MACIEJ ZURAWSKIMaciej Żurawski z liczbą 16 goli wciąż pozostaje najlepszym strzelców w rozgrywkach EC3. Fot. PressFocus/Encyklopedia ekstraklasy

Puchar Miast Targowych/Puchar UEFA/Liga Europy (PMT) - 812 goli  

1968/69 (13) – 3 Jan Pieszko (Legia), 2 Bernard Blaut (Legia), 2 Kazimierz Deyna (Legia), 2 Robert Gadocha (Legia), 2 Janusz Żmijewski (Legia), 1 Lucjan Brychczy (Legia), 1 Władysław Stachurski (Legia)

1969/70 (10) – 2 Joachim Marx (Ruch), 2 Antoni Piechniczek (Ruch), 1 Eugeniusz Faber (Ruch), 1 Józef Gomoluch (Ruch), 1 Edward Herman (Ruch), 1 Edward Lipiński (Gwardia), 1 Krzysztof Marczak (Gwardia), 1 Bogdan Wiśniewski (Gwardia)

1970/71 (3) – 1 Eugeniusz Faber (Ruch), 1 Jerzy Nowok (GKS K.), 1 Gerard Rother (GKS K.)

1971/72 (11) – 3 Józef Kwiatkowski (Zagłębie W.), 2 Tadeusz Nowak (Legia), 1 Zbigniew Augustyniak (Zagłębie W.), 1 Bernard Blaut (Legia), 1 Lesław Ćmikiewicz (Legia), 1 Antoni Galas (Zagłębie W.), 1 Tadeusz Pawłowski (Zagłębie W.), 1 Władysław Stachurski (Legia)

1972/73 (5) – 1 Wiesław Ambroży (Zagłębie S.), 1 Józef Bon (Ruch), 1 Andrzej Jarosik (Zagłębie S.), 1 Józef Kopicera (Ruch), 1 Zygmunt Maszczyk (Ruch)

1973/74 (23) – 4 Bronisław Bula (Ruch), 4 Józef Kopicera (Ruch), 4 Joachim Marx (Ruch), 4 Ryszard Szymczak (Gwardia), 2 Jan Benigier (Ruch), 2 Zygmunt Maszczyk (Ruch), 1 Józef Bon (Ruch), 1 Stefan Herisz (Ruch), 1 Andrzej Wiśniewski (Gwardia)

1974/75 (4) – 1 Stefan Białas (Legia), 1 Józef Kurzeja (Górnik), 1 Lucjan Kwaśny (Górnik), 1 Jan Pieszko (Legia)

1975/76 (16) – 4 Tadeusz Pawłowski (Śląsk), 4 Janusz Sybis (Śląsk), 2 Witold Karaś (Stal), 2 Ryszard Sekulski (Stal), 1 Jerzy Krawczyk (Stal), 1 Józef Kwiatkowski (Śląsk), 1 Edward Oratowski (Stal), 1 samobójczy (Stal)

1976/77 (7) – 3 Kazimierz Kmiecik (Wisła K.), 1 Zdzisław Kapka (Wisła K.), 1 Henryk Maculewicz (Wisła K.), 1 Roman Ogaza (GKS T.), 1 Michał Wróbel (Wisła K.)

1977/78 (13) – 3 Zbigniew Boniek (Widzew), 3 Stanisław Gzil (Górnik), 1 Józef Klose (Odra O.), 1 Ryszard Kowenicki (Widzew), 1 Janusz Marcinkowski (Górnik), 1 Jerzy Radecki (Górnik), 1 Zdzisław Rozborski (Widzew), 1 Marian Wasilewski (Górnik), 1 samobójczy (Odra O.)

1978/79 (16) – 3 Józef Kwiatkowski (Śląsk), 3 Tadeusz Pawłowski (Śląsk), 2 Roman Faber (Śląsk), 2 Mieczysław Olesiak (Śląsk), 2 Janusz Sybis (Śląsk), 1 Zbigniew Garłowski (Śląsk), 1 Jerzy Kasalik (Lech), 1 Jacek Nocko (Śląsk), 1 Mirosław Okoński (Lech)

1979/80 (3) – 1 Zbigniew Boniek (Widzew), 1 Witold Karaś (Stal), 1 Ryszard Kowenicki (Widzew)

1980/81 (8) – 3 Marek Pięta (Widzew), 2 Tadeusz Pawłowski (Śląsk), 1 Andrzej Grębosz (Widzew), 1 Włodzimierz Smolarek (Widzew), 1 Krzysztof Surlit (Widzew)

1981/82 (2) – 1 Zdzisław Kapka (Wisła K.), 1 Roman Ogaza (Szombierki)

1982/83 (5) – 1 Kazimierz Buda (Stal), 1 Waldemar Prusik (Śląsk), 1 Aleksander Socha (Śląsk), 1 Janusz Sybis (Śląsk), 1 Ryszard Tarasiewicz (Śląsk)

1983/84 (3) – 1 Dariusz Dziekanowski (Widzew), 1 Krzysztof Kajrys (Widzew), 1 Roman Wójcicki (Widzew)

1984/85 (7) – 2 Dariusz Dziekanowski (Widzew), 1 Mirosław Myśliński (Widzew), 1 Włodzimierz Smolarek (Widzew), 1 Tadeusz Świątek (Widzew), 1 Wiesław Wraga (Widzew), 1 samobójczy (Pogoń)

1985/86 (7) – 3 Dariusz Dziekanowski (Legia), 1 Jarosław Araszkiewicz (Legia), 1 Tomasz Arceusz (Legia), 1 Kazimierz Buda (Legia), 1 Damian Łukasik (Lech)

1986/87 (6) – 2 Wiesław Wraga (Widzew), 1 Jarosław Araszkiewicz (Legia), 1 Dariusz Dziekanowski (Legia), 1 Jan Karaś (Legia), 1 Witold Sikorski (Legia)

1987/88 (3)1 Jerzy Hawrylewicz (Pogoń), 1 Marek Koniarek (GKS K.), 1 Marek Leśniak (Pogoń)

1988/89 (6) – 2 Ryszard Robakiewicz (Legia), 1 Jan Furtok (GKS K.), 1 Krzysztof Iwanicki (Legia), 1 Dariusz Kubicki (Legia), 1 Mirosław Kubisztal (GKS K.)

1989/90 (3) – 1 Dariusz Koseła (Górnik), 1 Mirosław Kubisztal (GKS K.), 1 Zenon Lissek (Górnik)

1990/91 (5) – 1 Piotr Prabucki (GKS K.), 1 Zdzisław Strojek (GKS K.), 1 Roman Szewczyk (GKS K.), 1 Piotr Świerczewski (GKS K.), 1 samobójcza (GKS K.)

1991/92 (1) – 1 Piotr Jegor (Górnik)

1992/93 (3) – 1 Bogdan Jóźwiak (Widzew), 1 Marek Koniarek (Widzew), 1 Krzysztof  Maciejewski (GKS K.)

1994/95 (23) – 4 Henryk Bałuszyński (Górnik), 3 Krzysztof Maciejewski (GKS K.), 3 Marek Szemoński (Górnik), 3 Krzysztof Walczak (GKS K.), 2 Andrzej Orzeszek (Górnik), 2 Andrzej Sermak (GKS K.), 1 Janusz Jojko (GKS K.), 1 Dariusz Koseła (Górnik), 1 Arkadiusz Kubik (Górnik), 1 Andrzej Nikodem (GKS K.), 1 Zdzisław Strojek (GKS K.), 1 Dariusz Wolny (GKS K.)

1995/96 (8)2 Ryszard Czerwiec (Widzew), 2 Marek Koniarek (Widzew), 1 Jarosław Krzyżanowski (Zagłębie L.), 1 Stefan Machaj (Zagłębie L.), 1 Andrzej Michalczuk (Widzew), 1 Bogdan Pikuta (Widzew)

1996/97 (32) – 4 Marcin Mięciel (Legia), 3 Cezary Kucharski (Legia), 3 Dariusz Romuzga (Hutnik), 3 Ryszard Staniek (Legia), 3 Moussa Yahaya (Hutnik), 2 Roman Oreszczuk (Legia), 2 Tomasz Sokołowski I (Legia), 2 Jerzy Wojnecki (Hutnik), 2 Marek Zając (Hutnik), 1 Waldemar Adamczyk (Hutnik), 1 Dariusz Czykier (Legia), 1 Bartłomiej Jamróz (Hutnik), 1 Piotr Mosór (Legia), 1 Leszek Pisz (Legia), 1 Michał Stolarz (Hutnik), 1 Sergiej Szypowski (Hutnik), 1 Robert Ziółkowski (Hutnik)

1997/98 (8) – 2 Krzysztof Zagórski (Odra W.), 1 Daniel Bogusz (Widzew), 1 Piotr Brzoza (Odra W.), 1 Mariusz Nosal (Odra W.), 1 Sławomir Paluch (Odra W.), 1 Jacek Polak (Odra W.), 1 Mirosław Staniek (Odra W.)

1998/99 (27) – 8 Tomasz Kulawik (Wisła K.), 3 Grzegorz Pater (Wisła K.), 2 Arkadiusz Bąk (Polonia W.), 2 Daniel Dubicki (Wisła K.), 2 Ibrahim Sunday (Wisła K.), 2 Bogdan Zając (Wisła K.), 2 Marek Zając (Wisła K.), 1 Tomasz Frankowski (Wisła K.), 1 Grzegorz Kaliciak (Wisła K.), 1 Emmanuel Olisadebe (Polonia W.), 1 Piotr Matys (ŁKS), 1 Tomasz Moskal (Polonia W.), 1 Grzegorz Wędzyński (Polonia W.)

1999/00 (27) – 4 Sylwester Czereszewski (Legia), 3 Marcin Mięciel (Legia), 2 Paweł Kryszałowicz (Amica), 2 Mariusz Śrutwa (Legia), 2 Artur Wichniarek (Widzew), 2 Maciej Żurawski (Lech), 1 Bartosz Bosacki (Amica), 1 Tomasz Dawidowski (Amica), 1 Dariusz Gęsior (Widzew), 1 Michał Goliński (Lech), 1 Dariusz Jackiewicz (Amica), 1 Bartosz Karwan (Legia), 1 Jacek Kubicki (Lech), 1 Mariusz Kukiełka (Amica), 1 Jarosław Maćkiewicz (Lech), 1 Tomasz Najewski (Lech), 1 Tomasz Sokołowski I (Legia), 1 Radosław Wróblewski (Legia)

2000/01 (29) – 5 Tomasz Frankowski (Wisła K.), 4 Grzegorz Król (Amica), 3 Paweł Kryszałowicz (Amica), 2 Mamia Jikia (Ruch), 2 Sławomir Paluch (Ruch), 2 Marek Zieńczuk (Amica), 1 Rafał Andraszak (Amica), 1 Krzysztof Bizacki (Ruch), 1 Tomasz Dawidowski (Amica), 1 Kelethi Iheanacho (Wisła K.), 1 Radosław Kałużny (Wisła K.), 1 Maciej Mizia (Ruch), 1 Kazimierz Moskal (Wisła K.), 1 Krzysztof Piskuła (Amica), 1 Grzegorz Skwara (Ruch), 1 Remigiusz Sobociński (Amica), 1 Łukasz Surma (Ruch)

2001/02 (31) – 4 Cezary Kucharski (Legia), 3 Bartosz Karwan (Legia), 2 Arkadiusz Bąk (Polonia W.), 2 Dariusz Dźwigała (Pogoń), 2 Łukasz Mierzejewski (Legia), 2 Tomasz Moskal (Polonia W.), 2 Tomasz Sokołowski I (Legia), 2 Bartosz Tarachulski (Polonia W.), 2 Radosław Wróblewski (Legia), 2 Maciej Żurawski (Wisła K.), 1 Mateusz Bartczak (Polonia W.), 1 Tomasz Frankowski (Wisła K.), 1 Tomasz Kiełbowicz (Legia), 1 Jacek Magiera (Legia), 1 Olgierd Moskalewicz (Wisła K.), 1 Stanko Svitlica (Legia), 1  Aleksandar Vuković (Legia), 1  Moussa Yahaya (Legia)  

2002/03 (62) – 10 Maciej Żurawski (Wisła K.), 7 Grzegorz Król (Amica), 6 Kalu Uche (Wisła K.), Marcin Kuźba (Wisła K.), 4  Stanko Svitlica (Legia), 3  Marcin Burkhardt (Amica), 2 Mateusz Bartczak (Polonia W.), 2  Arkadiusz Bąk (Polonia W.), 2 Tomasz Dawidowski (Amica), 2  Daniel Dubicki (Wisła K.), 2 Kamil Kosowski (Wisła K.), 2 samobójcze (Wisła K.), 1 Jarosław Bieniuk (Amica), 1  Paweł Brożek (Wisła K.), 1 Jacek Dembiński (Amica), 1  Dariusz Dudek (Legia), 1 Dariusz Gęsior (Amica), 1 Mariusz Jop (Wisła K.), 1 Cezary Kucharski (Legia), 1  Marcin Kuś (Polonia W.), 1 Przemysław Łudziński (Amica), 1 Antoni Łukasiewicz (Polonia W.), 1 Remigiusz Sobociński (Amica), 1 Maciej Stolarczyk (Wisła K.), 1 Stanley Udenkwor (Polonia W.), 1 Aleksandar Vuković (Legia), 1 Jacek Zieliński (Legia), 1 Marek Zieńczuk (Amica)

2003/04 (17) – 4 Tomasz Frankowski (Wisła K.), 4 Grzegorz Rasiak (Dyskobolia), 2 Ireneusz Jeleń (Wisła P.), 2 Andrzej Niedzielan (Dyskobolia), 1 Dariusz Gęsior (Wisła P.), 1 Jacek Kowalczyk (GKS K.), 1 Ivica Kriżanac (Dyskobolia), 1 Sebastian Mila (Dyskobolia), 1 Tomasz Wieszczycki (Dyskobolia)

2004/05 (19) – 3 Jacek Dembiński (Amica), 3 Tomasz Frankowski (Wisła K.), 3 Piotr Włodarczyk (Legia), 2 Paweł Kryszałowicz (Amica), 1 Tomasz Sokołowski I (Legia), 1 Tomasz Sokołowski II (Legia), 1 Damian Gorawski (Wisła K.), 1 Karol Gregorek (Amica), 1 Jacek Magiera (Legia), 1 Marek Saganowski (Legia), 1 Maciej Smoliński (Legia), 1 Maciej Żurawski (Wisła K.)

2005/06 (11) – 2 Dariusz Gęsior (Wisła P.), 2 samobójcze (Dyskobolia), 1 Andrej Porázik (Dyskobolia), 1 Piotr Rocki (Dyskobolia), 1 Radim Sáblik (Dyskobolia), 1 Lumír Sedláček (Dyskobolia), 1 Sebastian Szałachowski (Legia), 1 Bartosz Ślusarski (Dyskobolia), 1 Sead Zilić (Wisła P.)

2006/07 (13) – 4 Paweł Brożek (Wisła K.), 2 Mauro Cantoro (Wisła K.), 1 Piotr Brożek (Wisła K.), 1 Wahan Geworgyan (Wisła P.), 1 Luiz Antonio Junior (Legia), 1 Wojciech Łobodziński (Zagłębie L.), 1 Nikola Mijailović (Wisła K.), 1 Jean Paulista (Wisła K.), 1 Marek Zieńczuk (Wisła K.)

2007/08 (9) – 2 Dariusz Pietrasiak (GKS B.), 2 Adrian Sikora (Dyskobolia), 1 Amadeusz Kłodawski (Dyskobolia), 1 Mariusz Muszalik (Dyskobolia), 1 Dawid Nowak (GKS B.), 1 Maciej Stolarczyk (GKS B.), 1 Mariusz Ujek (GKS B.)

2008/09 (31) – 6 Hernan Rengifo (Lech), 4 Robert Lewandowski (Lech), 3 Sławomir Peszko (Lech), 3 Semir Stilić (Lech), 2 Dmitrije Injac (Lech), 2 Maciej Iwański (Legia), 2 Rafał Murawski (Lech), 2 Sebastian Szałachowski (Legia), 1 Manuel Arboleda (Lech), 1 Paweł Brożek (Wisła K.), 1 Ivan Đurđević (Lech), 1 Roger Guerreiro (Legia), 1 Tomas Jirsak (Wisła K.), 1 Piotr Reiss (Lech), 1 samobójczy (Lech)

2009/10 (23)2 Manuel Arboleda (Lech), 2 Maciej Iwański (Legia), 2 Robert Lewandowski (Lech), 2 Sławomir Peszko (Lech), 2 Marcelo Sarvas (Polonia W.), 2 Sebastian Szałachowski (Legia), 1 Tomasz Bandrowski (Lech), 1 Michał Chałbiński (Polonia W.), 1 Piotr Giza (Legia), 1 Filip Ivanovski (Polonia W.), 1 Tomasz Jodłowiec (Polonia W.), 1 Tomasz Kiełbowicz (Legia), 1 Daniel Kokosiński (Polonia W.), 1 Igor Kozioł (Polonia W.), 1 Adrian Mierzejewski (Polonia W.), 1 Adrian Paluchowski (Legia), 1 Jakub Wilk (Lech)

2010/11 (30)5 Artjoms Rudnevs (Lech), 3 Manuel Arboleda (Lech), 3 Paweł Brożek (Wisła K.), 2 Rafał Boguski (Wisła K.), 2 Marcin Burkhardt (Jagiellonia), 2 Piotr Brożek (Wisła K.), 2 Wojciech Grzyb (Ruch), 1 Junior Diaz (Wisła K.), 1 Rafał Grzyb (Jagiellonia), 1 Dmitrije Injac (Lech),  1 Łukasz Janoszka (Ruch), 1 Mateusz Możdzeń (Lech), 1 Sławomir Peszko (Lech), 1 Michał Pulkowski (Ruch) 1 Artur Sobiech (Ruch), 1 Semir Stilić (Lech), 1 Joel Tshibamba (Lech), 1 Maciej Żurawski (Wisła K.)

2011/12 (30)7 Miroslav Radović (Legia), 3 Dudu Biton (Wisła K.), 2 Cwetan Genkow (Wisła K.), 2 Janusz Gol (Legia), 2 Andraz Kirm (Wisła K.), 2 Michał Kucharczyk (Legia), 1 Sebastian Dudek (Śląsk), 1 Rok Elsner (Śląsk), 1 Tomasz Frankowski (Jagiellonia), 1 Łukasz Garguła (Wisła K.), 1 Marcin Komorowski (Legia), 1 Danijel Ljuboja (Legia), 1 Patryk Małecki (Wisła K.), 1 Sebastian Mila (Śląsk), 1 Maciej Rybus (Legia), 1 Waldemar Sobota (Śląsk), 1 Johan Voskamp (Śląsk), 1 Jakub Wawrzyniak (Legia)

2012/13 (29) – 4 Marek Saganowski (Legia), 3 Danijel Ljuboja (Legia), 3 Arkadiusz Piech (Ruch), 2 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk), 2 Jakub Kosecki (Legia), 2 Mateusz Możdzeń (Lech), 1 Janusz Gol (Legia), 1 Łukasz Janoszka (Ruch), 1 Tomasz Jodłowiec (Śląsk), 1 Michał Kucharczyk (Legia), 1 Gergo Lovrencsics (Lech), 1 Maciej Murawski (Lech), 1 Sławomir Patejuk (Śląsk), 1 Miroslav Radović (Legia), 1 Piotr Stawarczyk (Ruch), 1 Gabor Straka (Ruch), 1 Bartosz Ślusarski (Lech), 1 Aleksander Tonew (Lech), 1 Michał Żyro (Legia)

2013/14 (23) – 5 Marco Paixão (Śląsk), 4 Waldemar Sobota (Śląsk), 3 Łukasz Teodorczyk (Lech), 2 Sebino Plaku (Śląsk), 2 Marcin Robak (Piast), 1 Tomasz Brzyski (Legia), 1 Tomasz Jodłowiec (Legia), 1 Mateusz Kamiński (Lech), 1 Tomasz Kędziora (Lech), 1 Mateusz Matras  (Piast), 1 Vojo Ubiparip (Lech), 1 samobójczy (Lech)

2014/15 (20) – 3 Ondrej Duda (Legia), 2 Michał Kucharczyk (Legia), 2 Piotr Stawarczyk (Ruch), 1 Kamil Drygas (Zawisza), 1 Kasper Hämäläinen (Lech), 1 Tomasz Kędziora (Lech), 1 Dawid Kownacki (Lech), 1 Piotr Petasz (Zawisza), 1 Miroslav Radović (Legia), 1 Orlando Sa (Legia), 1 Marek Saganowski (Legia), 1 Filip Starzyński (Ruch), 1 Łukasz Surma (Ruch), 1 Ivica Vrdoljak (Legia), 1 Marek Zieńczuk (Ruch), 1 samobójczy (Legia)

2015/16 (35) – 3 Przemysław Frankowski (Jagiellonia), 3 Michał Kucharczyk (Legia), 3 Aleksandar Prijović (Legia), 3 Patryk Tuszyński (Jagiellonia), 2 Ondrej Duda (Legia), 2 Maciej Gajos (1 Jagiellonia, 1 Lech), 2 Guilherme (Legia), 2 Jacek Kiełb (Śląsk), 2 Nemanja Nikolić (Legia), 2 Karol Świderski (Jagiellonia), 1 Tomasz Brzyski (Legia), 1 Tomasz Kędziora (Lech), 1 Dawid Kownacki (Lech), 1 Karol Linetty (Lech) 1 Krzysztof Ostrowski (Śląsk), 1 Róbert Pich (Śląsk), 1 Jakub Rzeźniczak, 1 Denis Thomalla (Lech), 1 Łukasz Trałka (Lech), 1 Stojan Vranjes (Legia) 1 walkower (Legia)

2016/17 (6) – 2 Lubomir Guldan (Zagłębie L.), 1 Maciej Dąbrowski (Zagłębie L.), 1 Łukasz Janoszka (Zagłębie L.), 1 Łukasz Piątek (Zagłębie L.), 1 samobójczy (Cracovia)

2017/18 (24) – 3 Darko Jevtić (Lech), 2 Christian Gytkjaer (Lech), 2 Radosław Majewski (Lech), 2 Nicki Bille Nielsen (Lech), 2 Mario Šitum (Lech), 2 Marcus Vinicius (Arka), 1 Fedor Černych (Jagiellonia), 1 Kasper Hämäläinen (Legia), 1 Kamil Jóźwiak (Lech), 1 Taras Romanczuk (Jagiellonia), 1 Ivan Runje (Jagiellonia), 1 Łukasz Sekulski (Jagiellonia),1 Cillian Sheridan (Jagiellonia), 1 Rafał Siemaszko (Arka), 1 Dawid Sołdecki (Arka), 1 Gutieri Tomelin (Jagiellonia), 1 Łukasz Trałka (Lech)

2018/19 (20) – 5 Christian Gytkjaer (Lech), 2 Jose Kante (Legia), 2 Martin Pospíšil (Jagiellonia), 2 Taras Romanczuk (Jagiellonia), 2 Daniel Smuga (Górnik), 1 João Amaral (Lech) 1 Igor Angulo (Górnik), 1 Carlitos (Legia), 1 Tomasz Cywka (Lech), 1 Mateusz Machaj (Jagiellonia), 1 Cillian Sheridan (Jagiellonia), 1 Łukasz Trałka (Lech)

2019/20 (16) – 3 Jorge Felix (Piast), 2 Carlitos (Legia), 2 Flavio Paixão (Lechia) 1 Jakub Czerwiński (Piast), 1 Walerian Gwilia (Legia), 1 Sandro Kulenović (Legia), 1 Patryk Lipski (Lechia), 1 Rafael Lopes (Cracovia), 1 Filip Piszczek (Cracovia), 1 Paweł Stolarski (Legia), 1 Mateusz Wieteska (Legia), 1 samobójczy (Cracovia)

2020/21 (26) – 8 Mikael Ishak (Lech), 3 Pedro Tiba (Lech), 2 Jakub Kamiński (Lech), 1 Martin Konczkowski (Piast), 1 Patryk Lipski (Piast), 1 Filip Marchwiński (Lech), 1 Tomáš Pekhart (Legia), 1 Tymoteusz Puchacz, 1 Dani Ramirez (Lech), 1 Michał Skóraś, 1 Patryk Sokołowski (Piast), 1 Jan Sykora (Lech), 1 Filip Szymczak (Lech), 1 Jakub Świerczok (Piast), 1 Paweł Wszołek (Legia), 1 Michał Żyro (Piast)

Najlepsi strzelcy Pucharu Miast Targowych/Pucharu UEFA/Ligi Europy: 

16 - Maciej Żurawski (2 Lech Poznań, 14 Wisła Kraków)

15 - Tomasz Frankowski (14 Wisła Kraków, 1 Jagiellonia Białystok)

11 - Grzegorz Król (Amica Wronki)

10 - Tadeusz Pawłowski (1 Zagłębie Wałbrzych, 9 Śląsk Wrocław)

  9 – Paweł Brożek (Wisła Kraków), Miroslav Radović (Legia Warszawa)

  8 - Mikael Ishak (Lech Poznań), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Cezary Kucharski (Legia Warszawa), Tomasz Kulawik (Wisła Kraków),

  7 - Dariusz Dziekanowski (3 Widzew Łódź, 4 Legia Warszawa), Christian Gytkjaer (Lech Poznań), Paweł Kryszałowicz (Amica Wronki), Józef Kwiatkowski (3 Zagłębie Wałbrzych, 4 Śląsk Wrocław), Marcin Mięciel (Legia Warszawa), Janusz Sybis (Śląsk Wrocław)

  6 – Manuel Arboleda (Lech Poznań), Arkadiusz Bąk (Polonia Warszawa), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Joachim Marx (Ruch Chorzów), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Hernan Rengifo (Lech Poznań), Tomasz Sokołowski I (Legia Warszawa), Kalu Uche (Wisła Kraków), Marek Saganowski (Legia Warszawa),

  5 – Marcin Burkhardt (3 Amica Wronki, 2 Jagiellonia Białystok), Dariusz Gęsior (1 Widzew Łódź, 1 Amica Wronki, 3 Wisła Płock), Józef Kopicera (Ruch Chorzów), Marco Paixão (Śląsk Wrocław), Artjoms Rudnevs (Lech Poznań), Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa), Stanko Svitlica (Legia Warszawa), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Ondrej Duda (Legia Warszawa)

  4 - Henryk Bałuszyński (Górnik Zabrze), Zbigniew Boniek (Widzew Łódź), Bronisław Bula (Ruch Chorzów), Sylwester Czereszewski (Legia Warszawa), Tomasz Dawidowski (Amica Wronki), Jacek Dembiński (Amica Wronki), Daniel Dubicki (Wisła Kraków), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Marek Koniarek (2 GKS Katowice, 2 Widzew Łódź), Marcin Kuźba (Wisła Kraków), Danijel Ljuboja (Legia Warszawa), Krzysztof  Maciejewski (GKS Katowice), Jan Pieszko (Legia Warszawa), Grzegorz Rasiak (Groclin), Semir Stilić (Lech Poznań), Ryszard Szymczak (Gwardia Warszawa), Moussa Yahaya (3 Hutnik Kraków, 1 Legia Warszawa), Marek Zając (2 Hutnik Kraków, 2 Wisła Kraków), Marek Zieńczuk (3 Amica Wronki, 1 Wisła Kraków)

 

Gole klubami: 812

180 – Legia Warszawa  

116 – Lech Poznań

107 – Wisła Kraków

53 – Ruch Chorzów

53 – Śląsk Wrocław  

43 – Amica Wronki

36 – Widzew Łódź

27 – Polonia Warszawa

25 – GKS Katowice

25 – Górnik Zabrze

25 – Jagiellonia Białystok

20 – Dyskobolia Grodzisk

15 – Hutnik Kraków

12 – Piast Gliwice

9 – Stal Mielec

8 – Gwardia Warszawa

8 – Zagłębie Lubin

7 – Odra Wodzisław

7 – Wisła Płock

6 – Zagłębie Wałbrzych

5 – GKS Bełchatów

5 – Pogoń Szczecin

4 – Arka Gdynia

4 – Cracovia Kraków

3 – Lechia Gdańsk

2 – Odra Opole

2 – Zagłębie Sosnowiec

2 – Zawisza Bydgoszcz

1 – GKS Tychy

1 – ŁKS Łódź

1 – Szombierki Bytom

*Wykaz strzelców obejmuje polskie kluby od sezonu 1968/69 do 2020/21. Stan na 11.12.2020