Holandia 1975 bb

Polacy zagrają w finale Pucharu Syrenki!

Młodzi reprezentanci kraju trenowani przez Marcina Dornę zagrają w finale z Anglią o Puchar Syrenki. W półfinale biało-czerwoni rozgromili Szwajcarię 4-1, choć mecz zaczął się dla nich niekorzystanie. Rywale objęli prowadzenie w 30 minucie, ale tuż przed końcem pierwszej połowy Szymon Włodarczyk wykorzystał rzut karny, po wcześniejszym faulu na Kacprze Kozłowskim. Piłkarz Pogoni Szczecin był najlepszym aktorem widowiska, miał udział w innych golach Polaków. Po przerwie Polacy zagrali koncertowo, a ozdobą spotkania był gol kapitana Ariela Mosóra. – „Był to ciekawy mecz, sporo informacji, którymi można przygotować się do finału. Zawsze po takich zwycięstwach przychodzi euforia i radość. My jednak staramy się robić analizę spotkań poza kontekstem wyniku: gdy wygrywa się 4-1 nie wszystko było idealne, a gdy się przegrywa to nie wszystko jest złe. Pierwsza połowa, którą niemal skończyliśmy wynikiem 0-1, bo udało się wyrównać ostatnim zagraniem, była dla nas niezła. Budowaliśmy akcję, mieliśmy kilka zaplanowanych i rozegranych akcji zakończonych strzałem. Myślę, że naszą rolą w zespołach młodzieżowych jest właśnie wznosić się ponad wynik, podchodzić z chłodną głową”  - powiedział Dorna dla portalu Łączy nas piłka

Kapitan zespołu Ariel MosórKapitan zespołu Ariel Mosór

Puchar Syrenki: Polska U17 – Szwajcaria U17 4-1 (1-1)

• 0-1 – Willimann (30), 1-1 – Szymon Włodarczyk (45 karny), 2-1 – Kacper Kozłowski (52), 3-1 – Ariel Mosór (57), 4-1 – Szymon Włodarczyk (60)

Polska: Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań) – Igor Maruszak (Śląsk Wrocław) (46. Jerzy Tomal, Lech Poznań), Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków) (46. Filip Balcewicz, Pogoń Szczecin), Ariel Mosór (Legia Warszawa), Jakub Malec (Zagłębie Lubin) (58. Jakub Kwiatkowski, Legia Warszawa) – Mateusz Łęgowski (Valencia CF, Hiszpania) (68. Patryk Gogół, Lech Poznań), Jakub Kisiel (Polonia Warszawa) – Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin) (58. Aleksander Buksa, Wisła Kraków), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) (58. Marcel Żurek, Zagłębie Lubin), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa) (78. Filip Borowski, Lech Poznań) – Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa) (68. Dominik Wasilewski, Borussia Dortmund, Niemcy). Trener: Marcin Dorna

Źródło: Łączy nas piłka. Fot. Ariel Mosór (Facebook)