Ekstraklasa SA włącza się do gry wyborczej

2    PZPN  admin
Ekstraklasa SA włącza się do gry wyborczej
21 Paź
7:44

Walka o prezesurę w Polskim Związku Piłki Nożnej w dalszym ciągu trwa i nie wiemy, kto zostanie prezesem PZPN-u.

Wydaje się, że największe szanse ma na to Zbigniew Boniek, który jest obecnie prezesem polskiego związku. Mimo wszystko Józef Wojciechowski nie zamierza odpuszczać i do końca będzie walczył o prezesurę. Swoje trzy grosze do tej rywalizacji chce dołożyć także i Ekstraklasa SA, która nie ukrywa, że ma swoje priorytety.

Aktywny prezes

W spółce Ekstraklasa SA oczekują od prezesa przede wszystkim tego, aby był on aktywny. Wszystko po to, aby rozwijać naszą ligę, na czym na pewno Ekstraklasie niezależnie od tego, kto zostanie prezesem będzie zależało. Warto też zaznaczyć, że Ekstraklasa SA nie popiera żadnego z kandydatów, co też dziwić nie może, bo byłoby to z jej strony bardzo mało etyczne.

STOP dla przemocy

Jeśli chodzi o postulaty, jakie wysuwa Ekstraklasa SA, to w pierwszej kolejności trzeba się tu odnieść do kwestii bezpieczeństwa na stadionach, z czym nie jest najlepiej. Wprawdzie do stadionowych bójek dochodzi coraz rzadziej, to jednak w dalszym ciągu zdarzają się takie incydenty, jak ten w meczu warszawskiej Legii z Borussią Dortmund, kiedy to pseudokibice stołecznej drużyny starli się z kibicami z Niemiec.

Ekstraklasie zależy na tym, aby poprawić bezpieczeństwo na stadionach, choć oczywiście nie tylko. Nie można też przejść obojętnie wobec kwestii rozwoju finansowego klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, co także nie jest bez znaczenia.

« »
2 Comments

  Adrian

  Październik 23, 2016 at 7:44 pm

  Ja bym stawiał na Bońka, choć nie wiem, czy to on wygra.

  Kuba

  Październik 28, 2016 at 7:44 pm

  Boje się, że te wybory będą ustawione.