Klub z Cypru ma chrapkę na polskiego trenera

2    Ciekawostki  admin
Klub z Cypru ma chrapkę na polskiego trenera
30 Sie
3:19

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że Maciej Skorża jest jednym z najlepszym polskich trenerów młodego pokolenia. Wprawdzie ma on dopiero 44 lata, to pracował już w najlepszych klubach w naszym kraju, a więc w Wiśle, Legii czy Lechu, a także poza granicami Polski. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o intratnej propozycji pracy na Bliskim Wschodzie. Bardzo możliwe, że niebawem ponownie opuści on Polskę. Jego sprowadzeniem zainteresowany jest bowiem znany klub z Cypru, a więc Anorthosis Famagusta.

Skorża za Antonio Puche

Skorża miałby zastąpić w tym klubie Antonio Puche, który nie radzi sobie na tym stanowisku najlepiej. Wystarczy wspomnieć tutaj o tym, że jak na razie w tabeli cypryjskiej ekstraklasy klub ten jest na miejscu ósmym, co dla jego włodarzy jest poniżeniem. W klubie chcieliby ponownie zawalczyć o najwyższe trofea na Cyprze, a więc między innymi mistrzostwo kraju. To 13-krotny zdobywca tego tytułu po raz ostatni wywalczył dość dawno, bo w roku 2008.

Osiągnięcia

Skorża jest oczywiście jednym z kandydatów do zajęcia tego stanowiska, ale ma na nie spore szanse. W takiej sytuacji odnieśmy się jeszcze do jego osiągnięć. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o mistrzostwie Polski, które osiągnął on z poznańskim Lechem.

Poza tym dodajmy tutaj, że w listopadzie ubiegłego roku zatrudnić chciała go Omonia Nikozja. Wówczas nie przyjął on oferty z Cypru i nie wiadomo, czy teraz byłoby inaczej. Mimo wszystko samo zainteresowanie świadczy o tym, że jest to jeden z lepszych trenerów w naszym kraju. Nawet mimo tego, że od ponad roku pozostaje bez pracy.

« »
2 Comments

  Kamil

  Wrzesień 3, 2016 at 3:19 pm

  Skorża to jeden z lepszych polskich trenerów.

  Andrzej

  Wrzesień 4, 2016 at 3:19 pm

  Bez dwóch zdań. Ja mu życzę jak najlepiej.