Co wiemy po pierwszych meczach ćwierćfinałów PP?

2    Ciekawostki  admin
Co wiemy po pierwszych meczach ćwierćfinałów PP?
11 Wrz
7:00

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski sezonu 2016/17. Mimo że zabrakło w nich takich drużyn jak warszawska Legia czy gdańska Lechia, to na pewno nie można powiedzieć, że nie były one ciekawe. Jak najbardziej każdy, kto oglądał te pojedynki może być zadowolony. Tym bardziej że mogliśmy w akcji obejrzeć wiele drużyn nie tyle z Lotto Ekstraklasy, ile z niższych lig w Polsce.

 

Zwycięstwa I-ligowców

 

Z całą pewnością ze swoich spotkań mogą być zadowolone dwie drużyny, które grają na zapleczu Lotto Ekstraklasy, a więc Wigry Suwałki i Drutex Bytovia Bytów. Pierwsi okazali się lepsi w meczu wyjazdowym od GKS-u Jastrzębie, a drudzy przed własną publicznością pokonali Arkę Gdynia. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami I-ligowców 2:1, choć nie jest tajemnicą, że przy takich wynikach znacznie bliżej półfinału są suwalskie Wigry, które nie powinny roztrwonić tej przewagi. Bytovia łatwo mieć nie będzie, a rewanż w Gdyni powinien być bardzo emocjonujący.

 

Co u drużyn z Ekstraklasy?

 

Na pewno lepszego starcia spodziewaliśmy się natomiast po starciu poznańskiego Lecha z krakowską Wisłą. Nie dość, że mecz odbył się bez udziału publiczności ze względu na karę nałożoną na gospodarzy, to i na boisku nie było porywająco. Sprawa awansu w tym pojedynku jest więc otwarta. Bardzo blisko 1/2 finału jest natomiast szczecińska Pogoń, która w meczu wyjazdowym 2:1 pokonała Piszczę Niepołomice. Wszystko wskazuje na to, że Puszczy nie uda się powtórzyć sukcesu z rundy poprzedniej, kiedy to w pokonanym polu zostawili oni gdańską Lechię.

« »
2 Comments

  Marcin

  Wrzesień 12, 2016 at 7:00 pm

  Słabe te ćwierćfinały jak dla mnie.

  Sylwek

  Wrzesień 13, 2016 at 7:00 pm

  Też nie mogę sobie jakoś wyobrazić tego finału.